Kızıl Saç

Kızıl saç denilince akla gelen yoğun, çarpıcı ve iddialı saçlar. Her dönem mutlaka tercih edilen, sizi çok daha canlı ve iddialı gösteren bir ton. Kızıl saçlarınla tüm dikkatleri üstüne çekmen ve fark yaratman kaçınılmaz.

Kızıl saç seni her ne kadar  enerjik ve havalı gösterse de bakımı ve taşıması da o kadar özen gerektiriyor. Kızıl saç çok ön planda olduğu için makyajını, kıyafetini ve aksesuarlarını ona göre düzenlemen ve özen göstermen gerekir . Hangi ten rengine sahip olursan ol kızıl saçı kullanabilirsin. Önemli olan doğru tonu bulmak. O zaman bakalım kızıl saç tonları neler ve en çok kimlere yakışır?

Yoğun Kızıl

Yoğun kızıl aslında hangi ten rengine sahip olursan ol kullanabileceğin, kızılın en koyu hali. Eğer saçlarında çarpıcı ve zengin bir renklendirme istiyorsan yoğun kızıl tam sana göre. 

Kızıl Kahve

Kızıl kahve, içinde kızıl yansımaları olan, kahve ile kızılı birleştiren nefis bir renk. Özellikle beyaz tenli ve buğday tenli bayanlara çok yakışıyor. Eğer günlük yaşantında da saçlarında zaten kahveyse ya da koyu renkler kullanıyor ve değişiklik yapmak istiyorsan bu renk tam sana göre çünkü böylece hem başka bir renge yumuşak bir geçiş yapmış olursun ve gözün çabuk alışır hem de istediğin değişikliği yakalamış olursun.

Patlıcan Moru

Kızılın değişik ve marjinal tonu olan patlıcan moru özellikle beyaz ve buğday tenlilere çok yakışıyor. Eğer bu rengi kullanacaksan farklı olacağına emin olabilirsin çünkü kolay kolay pişti olabileceğin bir saç değil.

Kızıl Bakır

Kızıl bakır, içinde bakır yansımaları olan ve kızıl çok koyu olmayan hali. En güzel beyaz ve buğday tenli bayanlarda duruyor. Eğer kızılın çok yoğun halini kullanmak istemiyorsan bu renk tam sana göre. Hem bu renkten sonra istersen bakıra geçiş yapmanda kolay olur.

Ateş Kızılı

Kızılın en açık ve canlı hali olan ateş kızılı en çok açık tenli bayanlara yakışıyor. Üstelik bir de renkli gözlüysen bu saç rengi gözlerini daha da belirginleştiriyor. Saçlarının canlanmasını ve ifadenin aydınlanmasını istiyorsan ateş kızılı tam sana göre.

Saçını kızıl yapmadan önce kızıldan başka renge dönmenin hiç de kolay olmayacağını unutma. Saç rengini ilk günkü gibi ışıl ışıl tutmak için Işıltılı Kızıllar İçin Saç Bakımı başlığını ve kızıl saçına uygun makyaj için Kızıl saç Makyajı başlığını inceleyebilirsin.

Kızlar, siz kızılın hangi tonunu kullanıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478