Siyah Saç İçin Makyaj

Saçlarında siyahı tercih edenlerdensen açık renklere göre daha şanlısın demektir çünkü her ne kadar saçlarını makyajla tamamlaman çok daha göz alıcı bir görüntü sağlasa da, koyu saçlar canlı renklere göre daha hafif makyajla kullanılabilir. Bakalım siyah saçını hangi tonda makyajla tamamlamalısın.

Eğer saçın siyah ve aynı zamanda koyu tenli isen saçının tenin ile bir araya gelip oluşturduğu koyuluğu kırmak için canlı ve parlak renkleri tercih etmelisin. Eğer saçın siyah, kendin açık tenli isen tüm yüzüne yapacağın koyu tonlu makyaj seni sert gösterir. O yüzden eğer göz makyajın çok koyu ise dudaklarında hafif makyaj, dudakların çok iddalı olacaksa da gözlerinde koyu makyaj tercih etmelisin.

Fondöten seçerken ise saç renginden önce asıl belirleyici olan ten rengindir. Eğer yağlı yüz tipine sahipsen mat fondötenleri, yağlı yüz tipine sahipsende su bazlı fondötenleri tercih etmelisin. Pudra seçerken ise içinde daha çok sarı tonları olanları tercih etmelisin.

Seçeceğin göz kaleminde saç rengin ve ten renginden daha önemli olan şey göz rengindir. Çünkü göz kalemini seçerken göz rengini ortaya çıkaracak renkler tercih etmelisin. Kahverengi gözlü isen hemen hemen her rengi tercih edebilirsin, ama eğer mavi ya da yeşil gözlü isen pastel tonda yumuşak renkleri tercih etmelisin. 

Dudaklarında ise eğer koyu tenli isen kırmızı gibi gösterişli renkleri, daha açık tenli isen koyu tonları tercih edebilirsin. Gideceğin ortama uygun olarak mat, parlak ya da simli ruj kullanabilirsin. 

Eğer esmer tenli ve siyah saçlı isen farlarda koyu tonlar senin için en doğru tercih olur. Rimelde ise siyah saça en çok yakışan renk siyahtır.

Bunların hepsinin yanında makyajda önemli olan şey nereye dikkat çekmek istediğindir. Eğer dikkati gözlere çekmek istiyorsan makyajını ışıltılı farlar kullanarak yapıp, dudaklarında daha soft tonlar tercih edebilirisin. Tam tersini istiyorsan gözlerinde sade bir makyaj, dudaklarında ise canlı kırmızı bir ruj tercih edebilirsin.

İnce siyah eyeliner ve kırmızı ruj siyah saçı en gösterişli hale getiren kombindir. Son yıllarda çok tercih edilen şeftali tonları da siyah saçta rahatlıkla tercih edilebilir. Eğer daha farklı, daha dikkat çekici bir görüntü yakalamak istiyorsan ya da değişiklik yapmak istiyorsan pembe, bordo, yeşil gibi tonları da tercih edebilirsin.

Siyah saçına nasıl bakım yapacağını öğrenmek için “Siyah Saç Bakımı”. yazımızı inceleyebilirsin.

Kızlar, siz siyah saçınıza hangi tonlarda makyaj yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478