Sunset Ombre

Ombre son yıllarda saç renginde değişiklik isteyenlerin ilk tercihi. Etrafımızda da sosyal medyada da çok sık rastlıyoruz. Ombrenin bu kadar popüler olmasının sebebi saçına ışıltı katarken aynı zamanda dip boyası derdi olmaması. Bu sefer alışılmışın dışında, çok farklı ve cesaret isteyen bir ombre çeşidiyle geldik sunset ombre!

Sunset Ombre Nedir ve Nasıl Elde Edilir?

Yup.

Ombreyi genelde kendi doğal saç rengimizin üstüne saç uçlarına doğru daha canlı ve yumuşak renklere geçiş yaparak kullanırız. Sunset ombrede ise durum biraz farklı. Adından da anlaşılacağı gibi bu ombre gün batımı renklerini yansıtıyor. Elbette doğal saç rengin kızıl olabilir ama bu nadir rastlanan bir durum olduğu için sunset ombre kullanmak istiyorsan önce saçını kızıla boyatman gerekiyor. Sonra boylara doğru turuncu, uçlara doğru ise sarı tonlarına doğru geçiş yapılarak ombre elde ediliyor.

Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

BLACK LACE. April 28, 2015

Sunset ombre o kadar canlı ve iddialı ki, saçlarının ışıltısıyla tüm gözler senin üzerinde olacağı gibi kullanımının da bir o kadar zor olduğunu itiraf etmeliyiz çünkü sahip olduğu bütün renkler çok canlı ve çok akan renkler. Öncelikle saç renginin canlılığını korumak için boyalı saçlara özel, renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuanları tercih etmeli ve her duşta mutlaka saç kremi kullanmalısın. Saç yıkama suyunun olabildiğince soğuk en azından ılık olmasına özen göstermeli ve saçını kuruturken sıcak havayla kurutmamalı, kurutacaksan da fön makinesini saçına çok yakın tutmalısın çünkü sıcaklık saçı kurutur. Duş sonrası durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanarak hem saçına bakım yapar hem de daha parlak görünmesini sağlayabilir, haftada bir ya da iki defa kullanacağın saç bakım maskesi ile de saçının ihtiyacı olan nem ihtiyacını karşılayabilirsin. Sunset ombre diğerlerinden farklı olarak kızıl saçın üstüne yapıldığı için eğer doğal saç rengin kızıl değilse dip boyası gerektiriyor.

Nasıl Makyaj Yapmalısın?

Orange and red patterns#orange #patterns #red

Sunset ombre çok canlı ve renkli olduğu için makyajında da çok fazla renk tercih edersen rüküş bir görüntü oluşturur. Göz makyajında şeftali, nude gibi soft tonları, allık olarak yine şeftali ve bronz tonlarını, ruj olarak ise saçınla uyumlu olarak kırmızı, bordo ve şeftali tonlarını kullanabilirsin.  Sunset ombrede en güzel görüntü siyah eyeliner, şeftali tonlarında allık ve bordo ruj kombinidir.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478