Gri Saç Modası

80’li 90’lı yıllarda gri saçı sadece belli bir yaşta olan ve saçı kırlaşmaya başlayan kadınlar, saçlarını doğal haline bırakarak kullanırdı. Günümüzde ise gri saç son yılların trendi haline geldi. Etrafında çok fazla rastlamayacağın, farklı bir tarzı denemekten çekinmiyorsan gri saç trendi tam sana göre.

Kimlere Yakışır?

40 Medium Hairstyles and Haircuts for Round Faces 2018 - Fashiondioxide #whitehair

Hepimizin saçı mutlaka ileriki yaşlarda gri-beyaz arası bir renge bürüneceğinden bu saç rengi kimsede çok kötü durmaz ama yine de ne kadar iyi duracağından emin değilsen saçını komple gri boyatmaktansa saç uçlarına gri renkler attırabilir ya da gri balyaj yaptırabilirsin. Böylelikle gri saçın sende nasıl duracağını kestirebilir ona göre hareket edebilirsin.

Postiş - New Obsessions - Geçişli Gri Çıtçıtlı Sentetik Saç

Bizim tavsiyemiz, esmer tenli isen doğal saç rengin üstüne gri ombre ya da balyajı tercih etmen. Saçın boyalı ise de üstüne gri renkler uygulanıp uygulanamayacağını uzmanına danışmalı ve ona göre hareket etmelisin. Eğer açık tenli isen grinin her tonunu rahatlıkla kullanabilirsin ama şunu unutma ki tenin zaten açıkken bir de saçını tamamen açık bir renge boyadığında soluk durmaman için her zaman hafif de olsa makyaj yapman gerekir.

Gri Saç Rengini Nasıl Elde Edersin?

2019 Saç Trendleri ve En Güzel Pastel Saç Renkleri Hair Colors

Saçını griye boyayacaksan önemli olan ilk şey saçın boyalı mı doğal mı olduğu sonra da ne renk olduğudur. Her iki durumda da açıcı kullanılması gerekir ama saçın doğal renginde ama koyu renkse, boyalı koyu bir saça göre gri renge geçmen daha kolaydır. Açıcıyı kendin de uygulayabilirsin ama açıcı kimyasal bir madde olduğu ve yanlış uygulandığında saçta yanmalara, kopmalara sebebiyet verebileceği için bu işlemi bir uzmana yaptırman saçın için daha sağlıklı olur. Koyu saçlara sahipsen saçına açıcı uygulamak yerine tercih edebileceğin başka bir yol da balyaj ya da ombre yaptırman.

What Ash blonde actually looks like and how to get it – Rod Anker Salons

Eğer saç rengin açıksa açıcı kullanmaya gerek duymadan bir ya da iki seferde istediğin gri saçları elde edebilirsin. Eğer gri ombre yaptırmak istiyorsan, açık saçta gri belli olmayacağı için önce saçının daha koyu bir renge boyanması sonra ombre yapılması gerekir.

Boya Alternatifleri

Sea Color 01 Füme Gri

Satın Almak İçin:


Sea Color 002 Gümüş Gri

Satın Almak İçin:


Palette Deluxe U71 Buzul Grisi

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Blonding / balayage specialist on Instagram: “Thank you to all of my customers who made it possible for me to drag them around to find the perfect light.  #balayage #blonding #customers #instagram #possible #specialist #thank

  • Saçlarının bakımı için gri saçlar için özel olarak üretilen ürünleri tercih etmelisin. Bu ürünler gri saç renginin canlılığını olabildiğince korumaya, ve matlaşmayı önlemeye yardımcı olurken canlılık ve parlaklık verir.
  • Sıcaklık saçı kurutur o yüzden saçlarını olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin.
  • Saçlarını yıkadıktan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünleri kullanmalısın.
  • Haftada bir ya da iki kez saç bakım maskesi uygulayarak saçının nem ihtiyacını karşılamayı ihmal etme.

Gri Saça Özel Şampuan Alternatifleri

Provoke Touch of Silver Renk Koruyucu Mor Şampuan

Saç rengini korur ve matlaşmayı önler. Boyalı, röfleli, gölgeli, platin, gri, beyaz saçları çevre etmenlere karşı korumaya yardımcı olur. İçerdiği antioksidanlar ve optik parlatıcılar parlaklığı arttırır ve saç rengini canlı tutar.

Satın Almak İçin:  


L’Oréal Professionnel Serie Expert Silver Şampuan

Saçların zarar görmesini engelleyerek, üst düzeyde koruma sağlar. Isıya, kırılmaya ve kuruma karşı koruyucudur. Nemlendirici ve besleyici özelliğe sahiptir. İçeriğindeki tatlı badem yağı saçı derinlemesine besler ve yumuşaklık katar.

Satın Almak İçin:   


 

Matrix So Silver

Gri ve beyaz saçlar için özel olarak geliştirilmiş formülü ile saçını nazikçe temizler ve bakım yapar. Güneş ve çevresel faktörlerin saçta oluşturduğu sararmaların önüne geçer, saçtaki turuncu ve sarı yansımaları yok eder. Saç renginin göz alıcı, canlı ve parlak kalmasını sağlar.

Satın Almak İçin:   


Urban Care Mor Şampuan

Mor şampuan saçta istenmeyen turunculaşmaları ve renk kayıplarını engellemeye yardımcı olur, aynı zamanda ipeksi yumuşaklık ve kolay tarama sağlar. Bitkisel keratin içeren formülü ile saçın yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Saçı yıpranmalara karşı koruma ve onarım sağlar. Saça parlaklık verir ve renginin korunmasına yardımcı olur.

Satın Almak İçin: 


L’Oréal Elseve Mor Şampuan

Turunculaşma karşıtı mor şampuan UV filtresi içeren formülü ile karşıt tonları nötralize eder ve istenmeyen turuncu, sarı renkteki yansımalara engel olur. Saçların parlak ve güzel gözükmesini sağlar.

Satın Almak İçin:    


Gri Saç Makyajı

Hem gri saç rengi kullanıyor hem de açık tenli isen her zaman mutlaka hafif de olsa makyajlı olman gerekir.

Doğal gümüş renk kısa saç modeli | Kadınca Fikir - Kadınca Fikir

Fondöten tercih ederken saç renginden önce cilt rengin ve tipin önemlidir. Cildin kuru ise su bazlı, karma veya yağlı ise mat fondötenleri tercih etmelisin. Kullanacağın fondöten renk olarak ise cildinle bütünleşecek ve boynunla renk farkı yaratmayacak tonda olmalı.

#eye makeup natural #eye makeup artist #eye makeup looks 2020 #eyes without makeup photo #eye makeup names #how to eye makeup over 50 #eye makeup used by baseball players #eye makeup sims 4

Göz makyajını yaparken göz rengini ortaya çıkartacak tarzda ve renkte makyajı tercih etmelisin çünkü göz makyajında amaç gözleri ön plana çıkartmaktır. Gri saçlarınızla birlikte çok sert durmaması için yoğun siyah göz makyajı yerine daha çok kahve veya lacivert tonlarını kullanabilirsin.

Kaşlarını belirginleştirmen de bu saç renginde önemlidir çünkü gri saç seni daha soluk göstereceği için daha belirgin kaşlarla ifadeni güçlendirmelisin. Kaşlarını belirginleştirirken, çok koyu ve kalıp gibi kaşlar değil sadece hattı belirginleştirilmiş ve hafif doldurulmuş olmasına özen göstermelisin.

Allık özellikle bu saç renginde çok önemlidir çünkü gri seni soluk gösterir ve allık yüzüne canlılık katar. Açık tenli isen istediğin renk allık kullanabilirsin, koyu tenli isen de şeftali tonlarında allık tercih edebilirsin.

Dudaklarında ise hem ten hem de göz makyajınla uyumlu olacak  renkte ruj tercih etmelisin. Gri açık bir renk olduğu için makyajında canlı tonları kullanmaktan hiç çekinme. Siyah ya da gri tonlarında göz makyajı ve kırmızı ruj kombini gri saçla harika bir görüntü oluşturur.

Kızlar eğer aranızda saçına griye boyamış olan varsa ve hangi boyayı kullandığı, zemin rengi ve istediği rengi elde edip etmediği gibi tecrübelerini  bizimle paylaşırsa çok sevinirim. Böylece saçını boyamayı düşünenlere de fikir vermiş olursunuz.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478