Nostalji Tost Saçlar

Tost saçlar 90’larda çok moda olan ve trendi dönemlerinde hepimizin  mutlaka kullandığı bir model. Her ne kadar, tost saç son yıllarda yerini su dalgası ya da maşa gibi daha doğal dalgalara bıraksa da yeniden trend olmaya başladı. Tost saçlar, dalga dediğimizde hepimizin kafasında canlanan su dalgası gibi değil. Saça maşa gibi fazlaca hacim veren değil de, daha çok hareket katan bir model.

Tost Saç Modelini Nasıl Elde Edersin?

Tost modelini elde etmek için bir kaç pratik yöntem var. İlk yöntemde, saçını ıslak veya nemli iken önce Elidor 7/24 ya da rutininde kullandığın serumunu uyguladıktan sonra ince ince örüp bir süre beklettikten sonra örgülerini açman yeterlidir. Saçını örmeden önce sürdüğün şekillendirici hem elektriklenmeyi önler hem de saçının daha kolay şekil almasını sağlar. Bu yöntemde istersen örgülerini açmadan önce düzleştirici arasına bastırarak saçının daha kolay şekil almasını sağlayabilirsin.

Saçını tost yapmak için bir diğer yolu da saç şekillendiricilerden yardım almak. Kullanacağın saç şekillendiricinin düzleştiriciye benzeyen ama sık dişli plakası olan ya da plakası değişebilen hem düzleştirici hem tost yapan başlıkları olan şekillendiricileri tercih edebilirsin.

Bu makineyi nasıl kullanacağına gelirsek; önce nasıl bir tost modeli kullanman gerektiğine karar vermelisin. Diplerden itibaren bütün saçına mı yoksa sadece boy ve uçlara mı uygulayacaksın? Diyelim ki boy ve uçlarına uygulayacaksın o zaman saçından bir tutam alacaksın, başlamak istediğin yerini makine plakaları arasına sıkıştırıp  kısa bir süre beklettikten sonra serbest bırakacaksın. Bu işlemi yaparken saçının yanmaması ve yıpranmaması için kısa süre bekletmeye ve işleme başlamadan önce ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

Satın Almak İçin:

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478