Kolay Maşa Nasıl Yapılır?

Maşa, daha hacimli saçlar istediğimizde ya da sadece saçımıza bir hareket katarak farklılık yaratmak istediğimizde ilk tercihimizdir. Hatta bazen bir kaç farklı boyutunu edinirizki ister ince ister sık bukleler istersek su dalgası yapabilelim ama saçımızı maşalayarak bu modelleri elde etmek zaman ve çaba gerektirir. Eğer bir de saçımız gür ya da kalın telliyse işimiz daha da zordur. Peki çok çaba sarfetmeden, tutam tutam maşa uygulamadan da saçımızı şekillendirmenin kolay yolları yok mu? Tabii ki var. Bugün bu yöntemleri seninle paylaşmaya geldik

En kolay ve hızlı maşa yöntemlerinden biri saçını tutam tutam maşalamak yerine tepeden atkuyruğu yaptıktan sonra atkuyruğuna maşa uygulamaktır. Atkuyruğu ister bütün halinde, ister iki ya da daha fazla parçaya ayırarak maşala. Sonra saçını aç ve tutamlara parmaklarınla tarar gibi hareketlerle şekil ver. İşte bu kadar!

Bu değişik maşa yöntemi için ise saçını topla üç ya da dört parçaya ayır. Maşa yapmaya başla ama maşaladığın tutamları açmadan toka ile üst üste sabitle. Saçını tamamlamak için tokaları açmadan önce fön ile sıcak hava ver. Son olarak önce tokaları sonra saçını aç.

Bu yöntemde maşa kullanılmıyor ama kullanmış gibi pratik şekilde saçına çok belirgin olmayan, doğal dalgalar verebilirsin. Saçını ikiye ayır. İki parçayı da burgu haline getir ve kendi etrafında döndürerek topuz gibi tuttur. Sonra topuzlara sıcak hava ver ve saçını aç.

がっつり巻き髪に抵抗がある大人の方に向けて、無造作ウェーブの作り方をご紹介します。コテを使う方法、使わない方法、裏技など、様々な作り方を伝授します。ぜひ挑戦してみてください。

Bu teknikte aslında maşa kullanılmıyor ama saç maşası kullanmadan sanki kullanmış gibi bir hava vermenin en kolay yollarından biri. Saçını kaç tane istiyorsan o kadar tutama ayır ve tutamları ör. Sonra her örgüyü dibinden ucuna kadar düzleştiriciye bastır ama bekletme sürene dikkat et, fazla bekletip saçına zarar verme. Sonra örgülerini aç. Örgüler ve düzleştiricinin etkisiyle sanki maşa yapmış gibi doğal dalgaları kısa sürede elde edebilirsin. Tüm bunlardan önce saçının yıpranmaması için ısıya karşı koruyucu ürün uygulamaya özen göster.

Yine maşa kullanmadan saçına şekil verebileceğin kolay bir yol. Saçını iki ya da daha fazla tutama ayırdıktan sonra tutamları burgu haline getir. Sonra tıpkı örgüde yaptığın gibi burguları dipten uca düzleştiriciye bastır. Bitirdiğinde saçlarını serbest bırak. Saçının boy ve uçlarındaki doğal dalgaları böyle kısa ve pratik yoldan elde edebilirsin.

Bu yöntemde saçını tepeden klasik bir donut topuz yaptıktan sonra bir süre saçını bu şekilde tut sonra fön makinesi ile topuz kısmına saçını yıpratmamak için dikkatli şekilde sıcak hava ver. Sonra da saçlarını aç.  Göreceksin ki bu teknik maşada ki gibi iri ve belirgin değil doğal dalgalar verir.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478