Saç Maşası Boyutları

Saçına daha hacimli hale getirmek istiyorsun ya da hareket katmak istiyorsun. Bunun için tabii ki saç maşasına başvuracaksın ama istediğin formu elde etmek için hangi saç maşasını kullanman gerektiğini biliyor musun? Su dalgası, afro ya da kendinden dalgalı gibi duran doğal saçlar hepsi için farklı boyutlarda maşalara ihtiyacın var.

Eğer ince saç maşası ile su dalgası yapmak istersen, ne yazık ki istediğin modeli yakalayamazsın. Biz de doğru seçimi yapabilmen için maşa boyutlarını ve hangi boyutta maşa ile hangi modeli elde edebileceğini senin için inceledik.

13mm Maşa: En ince boyuttaki saç maşasıdır. Bonus ya da afro dediğimiz çok ince ve sık bukleli saç modelini elde etmek için kullanılır. Başka bir kullanım şekli de saçı kendinden sık ve ince bukleli olanların, dalgalarını daha da belirginleştirmek kullanmasıdır.

Free açık hava, aşındırmak, aşınmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stock Photo

19mm Maşa: Bonus kıvırcığından biraz daha kalın  ama yine sık bukleli bir saç modeli elde etmek istiyorsan bu boyuttaki maşayı tercih etmelisin.

25mm Maşa: 13mm ve 19mm boyuttaki maşalara göre kullanımı daha kolaydır çünkü daha kalın tutamlar alarak ve daha az bekleterek, daha kısa sürede saçını şekillendirebilirsin. Bu boyuttaki maşayla sanki saçını örüp açmışsın gibi doğal dalgalar elde edebilirsin.

Free Portre, Yüzünden, Genç Kadın Stock Photo

32mm Maşa: Oldukça iri dalgalı bir model ya da su dalgası elde etmek istiyorsan bu boyuttaki maşayı tercih edebilirsin. Bu boyuttaki iri maşaları, saçların uzun ya da kalın telli ise tercih etmelisin.

Free Gri Elbise Giyen Kadın Stock Photo

38mm Maşa: Bu boyuttaki maşa çok uzun, gür ve kalın telli saçları şekillendirmek için kullanılır. İnce telli ya da kısa saçlara sahipsen 32mm’nin altındaki maşaları tercih etmelisin.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478