Wag Maşası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Wag maşası hem meydana getirdiği yumuşak dalgalar hem de diğer maşalara göre daha pratik olması sebebiyle son yıllarda en çok tercih edilen saç şekillendirme ürünlerinden. Tasarımı da alışkın olduğumuz maşalardan çok farklı. Sen de wag maşasını merak ediyor, denemek istiyor ve nasıl modeller ortaya çıkaracağını merak ediyorsan. Hepsini senin için inceledik.

Wag Maşası Nedir?

Wag maşa, alışkın olduğumuz maşalardan farklı bir tasarıma sahip. Günlük kullandığımız maşalar silindir şeklinde ve vermek istediğimiz hacime göre inceden kalına boyutlara sahiptir. Wag maşa ise ikisi üstte biri altta olmak üzere 3 silindire(maşaya) sahiptir. Maşa çapları (en yaygın olan boyutlar) 16mm, 25mm, 32mm ve 38mm olarak değişir. Maşanın çapına bağlı olarak dalgaların boyutu da değişir. 16mm maşaya sahip wag maşa ince dalgalar için, 25mm ve 32mm kalın dalgalar için, 38mm ise ultra kalın dalgalar için tercih edilir. Hangi boyutta maşa tercih edeceğimiz, nasıl bir şekillendirme elde etmek istediğimiz kadar saç uzunluğumuzla da alakalıdır. 38mm olan en kalın maşa kısa saçlar için uygun değildir. 16mm ve 25mm orta uzunlukta ve uzun saçlar için, 32mm ve 38mm uzun saçlar için daha uygundur.

Wag Maşası Nasıl Kullanılır?

Wag maşa, yapısı itibariyle diğer maşalar gibi saçını etrafına sararak değil de maşalar arasına bastırarak şekillendirilir. Klasik saç maşalarından farklı olarak, wag maşayı sadece saç uçlarına uygulayamazsın, saçlarının tamamına uygulamasın. O yüzden saç dibinden başlayarak, ucuna doğru adım adım ilerleyerek şekillendirmelisin.

Satın Almak İçin:      

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478