Ultra Yüksek Topuz Modeli

İddialı ve dikkat çekici stillerden hoşlananlar için harika bir saç modeli: Ultra Yüksek Topuz. Saatlerce uğraşmanı gerektirmeyen, en şık kıyafetlerinle bile tercih edebileceğin çarpıcı bir saç modeli. Bu stilin diğer topuzlardan farkı süngerle yapılan donut topuz gibi iri değil de sıkı, ince ve yukarı doğru olması. Ünlülerin bile en özel davetlerde tercih ettiği bu topuzu senin için inceledik.

Ultra Yüksek Topuz Nasıl Yapılır?

  1. Bu modeli yapmaya başlarken öncelikle saçların düz ya da hafif dalgalı olmalı ve çok iyi taranmalı.
  2. Saçlarını ince dişli tarak yardımıyla, pürüzsüz ve sıkı olacak şekilde tepeden topla.
  3. Atkuyruğunu 3 parçaya ayır. İlk parçasını al ve saç lastiğinin etrafına sıkıca sar ve tel toka ile tuttur.
  4. Saçından ikinci bir parçayı ilkinin biraz daha yukarısında ve sıkı olacak şekilde yine sar.
  5. Kalan son parçayıda topuzunun etrafına sar ve ucunu gizle.
  6. Saç modelini spreyle sabitle.

Dip Not: Bu topuzu nasıl elde edeceğin biraz da sana ve el yordamına bağlı. Saçının uzunluğuna göre iki ya da üç parçaya ayırabilir ya da saçını burgu yapıp kendi etrafında çevirerek de modeli elde edebilirsin. Bütün saçını sıkıca toplamak ya da kulak diplerinden saçlar bırakmak tamamen senin tercihin.

Kimler Tercih Etmeli?

Ultra yüksek topuz yüz hatlarını ve makyajını tamamen ortaya çıkaran bir stil. Bu yüzden yüz şeklin daha da önem kazanıyor. Bu model en çok oval ve yuvarlak yüz tipine yakışır. Eğer yüz şeklin uzun ya da sivri ise bu modelden kaçınmalısın çünkü sıkı ve yüksek modeller yüzünü olduğundan daha da uzun ve sivri gösterir. O uzunluğu kırmak ve yüzünü olabildiğince ovale yaklaştırmak için daha aşağıdan ve dağınık topuzları tercih etmelisin. Bunun yanında çok dolgun yüz hatlarına ya da yanaklara sahipsen bu modelin o dolgunluğu daha da vurgulayacağını unutma.

Bu modelde yüz hatlarını tamamen ortaya çıkardığı için sadece yüz tipin değil makyajın ve aksesuarların da çok önemli. Hem saç hem de ten renginle uyum içinde, yüz hatlarını vurgulayan ve gözlerini ortaya çıkaran tarzda bir makyaj bu saç stiliyle nefis görünür. Kıyafetinle uyum sağlaması şartıyla ufak değil iri, sallantılı ve şık küpeleri tercih etmelisin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478