Topuz Süngeri

Son yıllarda saçımıza şekil vermeyi kolaylaştıran aparatlar çoğaldı. Bu aksesuarların büyük kısmı da topuz yapmayı kolaylaştıran ve onu daha şık hale getiren aksesuarlar. Topuz süngeri de bunların başında geliyor çünkü hem kullanımı oldukça kolay hem de maliyeti yüksek değil. Bu süngerlerle çok gür olmayan saçlarınla bile daha önce bahsettiğimiz donut topuz, balerin topuzu ve sıkı topuz modellerini rahatlıkla yapabilirsin.

Topuz Süngeri Çeşitleri

Topuz süngerleri malzeme olarak aynı sadece boy ve renk olarak çeşitlerine ayrılıyor. 5 cm, 7 cm, 9 cm ve 11 cm olmak üzere 4 çeşidi var. Kullanacağın topuz süngerinin boyutuna hem saçının uzunluğuna ve gürlüğüne hem de yapmak istediğin topuz modeline göre karar vermelisin. Topuz yaptığın zaman saçın süngeri tamamen örtebilmeli ki sünger saçının içinde gizlensin ve topuzun doğal dursun. Bu yüzden kısa saçlarınla büyük boy bir sünger kullandığında saçın onu kapatmaz ve istediğin şık topuzu elde edemezsin. Eğer saçların uzun ise hangi boy süngeri kullanacağına elde etmek istediğin modele göre karar verebilirsin. İri boyutta süngerler daha abiye topuzlar, ufak boyda süngerler ise daha minimal ve günlük topuzlar elde etmene yardımcı olur. Burada uzun saçlarınla uyum sağlamayacak kadar küçük boyda sünger kullanmamaya da özen göstermelisin.

Topuz süngerleri renk olarak ise 3’e ayrılır. Krem, kahve siyah. Seçeceğin topuz süngerinin rengine saç rengine göre karar vermelisin. Açık renk saçlarınla krem renkte, kumral saçlarınla kahve renkte, koyu renk saçlarınla siyah renkte topuz süngeri kullanmalısın ki sünger saçlarının içinde kendini belli etmesin.

Topuz Süngeri Nasıl Kullanılır?

  • Saçını istediğin yükseklikte ve tarzda atkuyruğu yap.
  • Saçlarını topuz süngerinin içinden geçir.
  • Saçlarını istersen topuzun etrafına sardıktan sonra üstüne saç lastiği geçirerek uçları gizle, istersen lastik geçirmeden etrafını sararak uçlarını gizle.
  • Yumuşak bir spreyle sabitle.

Satın Almak İçin:

Günlük Topuz

Ense Topuzu

Abiye Topuz

Donut Topuz

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478