Bakır Saç İçin En Güzel Makyaj Tonları

Son zamanların yükselen trendi ve göz alıcı bakır rengini saçlarında kullanmaya karar verdin ya da zaten kullanıyorsun. Bakırın enerjisi, iddiası ve havası bambaşka olmakla birlikte çoğunlukla makyajla tamamlanması gereken bir renk. Zaten açık ve canlı renklerin hemen hemen hepsi makyaj gerektirirken, koyu renkler diğerlerine nazaran daha hafif makyajla ya da makyajsız kullanılabilir. 

Eğer bakır saç rengine sahipsen, makyaj yaparken tonlamaları çok doğru kullanman gerekir çünkü bakır çok canlı bir renk olduğu için yapılan yanlış tonlamalara sahip bir makyaj çok abartı ve rüküş durur. Saç tonunu tamamlayacak doğru bir makyaj hem saçını hem de yüz hatlarını vurgular.

Bakır saçlarınla açık renk, şeftali tonlarında fondöten tercih etmelisin. Göz makyajında nude, bakır, altın, toprak gibi saçını tamamlayacak renkleri kullanabileceğin gibi, saçınla kontrast oluşturacak mavi ve yeşilin tonlarını da kullanabilirsin. Çok koyu tonlarda yapılan ve çok yoğun göz makyajı bu saç rengi için uygun olmaz. 

Allık olarak ise toprak tonlarını kullanman daha uygun olur. Saçının tonuna göre kırmızı allık da makyajına uyum sağlayabilir.

Bu saç rengini kullanacaksan kaşını da saçın gibi boyaman, saçının rengini kırdırman çok daha doğal bir görüntü oluşturur. Eğer boyamayı tercih etmiyorsan kaş kalemi ya da kaş farı gibi ürünlerle kaş rengini saçına daha uygun hale getirebilirsin.

Eğer iddialı ve canlı bir görüntü yakalamak istiyorsan sana uygun tonlarda kırmızı bir ruj tercih edebilirsin. Daha naturel bir görüntü elde etmek istiyorsan ruj olarak nude tonları veya toprak tonlarını tercih etmelisin.

Her tonu için geçerli olmasa da pembe renk saçınla çok fazla uyum sağlamayacağı için makyajında tercih etmen önerilmez.

Kızlar, siz bakır saçlarınızda hangi makyaj tonlarını tercih ediyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

1 0 1 0 0 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478