Bakır Saç İçin En Güzel Makyaj Tonları

Son zamanların yükselen trendi ve göz alıcı bakır saç rengini kullanmaya karar verdin ya da zaten saç rengin bakır. Bakırın enerjisi, iddiası ve havası bambaşka olmakla birlikte çoğunlukla makyajla tamamlanması gereken bir renk. Zaten açık ve canlı renklerin hemen hemen hepsi makyaj gerektirirken, koyu renkler diğerlerine nazaran daha hafif makyajla ya da makyajsız kullanılabilir. 

Eğer bakır saç rengine sahipsen, makyaj yaparken tonlamaları çok doğru kullanman gerekir çünkü bakır çok canlı bir renk olduğu için yanlış tonlamalara sahip bir makyaj çok abartı ve rüküş durur. Saç tonunu tamamlayacak doğru bir makyaj hem saçını hem de yüz hatlarını vurgular.

Fondöten Seçimi

dikey atış, güze, güzel içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Fondöten makyajın en önemli noktalarından biri çünkü eğer saçınla ya da cildinle uyumsuz bir fondöten tercih edersen, çok güzel bir göz makyajı yapsan bile kendini göstermez. Cildine uygulayacağın fondötenin tonu hem cildinle bir bütün olmalı hem de cilt tipine uymalı. Eğer cildin yağlıysa mat yapıda, kuruysa su bazlı fondötenleri tercih etmelisin. Fondöten seçerken saç tonun bakır olduğu için kırmızı ya da pembe tonlarından kesinlikle uzak durmalısın. Şık ve uyumlu bir makyaj için şeftali tonlarında fondöten tercih etmelisin.

Göz Makyajı

Uyumlu ve doğal göz makyajı için nude, bakır, altın, toprak gibi saç rengini tamamlayacak şeftali tonlarını kullanabileceğin gibi daha iddialı ve farklı bir makyaj için saçınla kontrast oluşturacak mavi ve yeşilin tonlarını da kullanabilirsin. Çok koyu tonlarda yapılan, yoğun göz makyajı ise saç renginin yanında çok sert kalır ve uyumlu olmaz.

Kaş Rengin

Avokado, Beyaz arka plan, dikey atış içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Bu saç rengini kullanacaksan kaşını da saçın gibi boyaman ve saçının rengini kırdırman çok daha doğal bir görüntü oluşturur. Eğer boyamayı tercih etmiyorsan kaş kalemi ya da kaş farı gibi ürünlerle kaş rengini saçına daha uygun hale getirebilirsin.

Allık Seçimi

Allık seçimin de şık ve uyumlu bir hava yakalamak için tıpkı fondöten gibi şeftali tonlarında olmalı. Bakır saçların zaten yeterince dikkat çekici ve iddialı olduğu için çok canlı renklerde ve göz alıcı bir allık bir de fazla sürülürse, çok abartılmış ve rüküş bir görüntü ortaya çıkar.

Ruj Seçimi

Makyajınızı tamamlamak için ruj seçimine de dikkat etmelisin. Eğer daha sade ve doğal bir görüntü elde etmek istiyorsan rujunda şeftali tonlarında, daha iddialı ve canlı bir hava yakalamak istiyorsan ise kırmızı bir ruj tercih etmelisin ama burada seçeceğin kırmızı rujun tonu çok önemli. Hem saçınla hem de teninle uygun tonda bir kırmızı olmalı ayrıca her tonu için geçerli olmasa da pembe renk saçınla çok fazla uyum sağlamayacağı için makyajında tercih etmen önerilmez.

Kızlar, siz bakır saçlarınızda hangi makyaj tonlarını tercih ediyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

8 0 1 2 0 6
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478