Bakır Saç Rengi İçin Buraya

Bakır saç rengi Hürrem Sultan ile başlayan ve Elçin Sangu ile devam eden, son zamanların en çok tercih edilen, en enerjik ve en iddialı renklerden biri. Parlak ve capcanlı duruşu seni çok daha havalı gösteriyor. Sen de saçlarında çarpıcı bir değişiklik istiyor ve bakır rengini düşünüyorsan doğru yerdesin!

Eğer saçını kuaförde boyatacaksan işin daha kolay çünkü kuaför hangi tonu kullanması gerektiği ve istediğin rengi tutturmak için saçın hangi işlemlerden geçmesi gerektiği konusunda uzman ama eğer evde kendin boyayacaksan bilmen gerekenler var.

Öncelikle saçının zemin rengi çok önemli. Eğer saçının zemin rengi gri, beyaz, sarı gibi açık tonlar ise bakır rengine kolaylıkla geçiş yapabilirsin. Bu durumlarda hiç açıcı kullanmadan bir ya da iki boyamada istediğin bakır tonunu elde edebilirsin çünkü açık rengin üstüne hemen her renk kolaylıkla tutar. Eğer zemin rengin siyah ya da koyu kahve gibi koyu tonlarda ise, istediğin bakır tonunu elde etmek için açıcı kullanman gerekir çünkü koyu saçın üstüne açık renk belli olmaz ve kolay kolay tutmaz.

Başka bir seçenek ise eğer açıcının saçına zarar vermesinden korkuyorsan ve kullanıp kullanmamak konusunda kararsızsan, ilk açtırma ve boyama işlemini kuaförde yaptırman saçının sağlığı için en iyisi olur çünkü açıcı çok dikkatli kullanılması gereken bir kimyasaldır, saçta biraz fazla beklemesi saçın kopmasına ve yanmasına neden olur. İlk işlemden ve renk oturduktan sonra boyama işlemlerini kendin yapabilirsin.

İstediğin bakır rengini elde ettikten sonra ilk hafta ısıl işlem yapmaman, ileride yapacağın zaman mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün kullanman önemlidir. Saçını olabildiğinde soğuk suyla yıkamaya ve soğuk hava ile kurutmaya özen göster çünkü sıcak saçı kurutur. Ayrıca saçının sağlığı ve parlaklığını koruması için boyalı saçlar için olan şampuan ve saç kremi kullanmalı, duştan sonra durulanma gerektirmeyen bakım spreyi kullanmalı ve saçın ihtiyacı olan nemi alması için haftada bir ya da iki defa saç maskesi yapmalısın

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478