Wob Saç Kesimi

Wob saç kesimi, çok tercih edilen bob kesimin dalgalı formudur. Adını da wavy(dalgalı saç) ve bob kelimelerinin birleşiminden alır. Wob, dalgalı olduğu için daha hacimli ve dağınık olduğu için bob saç kesimine göre daha yumuşak hatlara sahiptir. Bu saç kesimiyle çok daha modern ve hacimli saçlara sahip olursun.

Eğer saçının sönük durmasından şikayetçiysen ve saçlarının daha hacimli görünmesini istiyorsan wob saç kesimi tam sana göre çünkü bu kesimi tercih ettiğinde bob kesimin çok katlı ve arka kısmı hacimli kesimiyle saçların daha yoğun gözükürken, dalgasıyla da daha hacimli görünecek. Eğer bir de saçların kendinden dalgalıysa hem kesimden çok memnun kalacaksın hem de çok kısa sürede ve kolayca hazırlanacaksın.

Kimler Wob Saç Kesimini Tercih Etmeli?

Wob saç kesimi, sık ve ince bukleli kıvırcık saçlar hariç her saç tipiyle tercih edilebilir. Bu kesimde, yoğunluk başın arka kısmında olduğu için kıvırcık saçta yukarı doğru çok kabarık bir görüntü oluşur. Yüz tipi olarak düşündüğünde ise fark etmez çünkü wob kesim her yüz tipine göre uyarlanabilir. Uzun bir yüz tipine sahipsen kesimi kulak hizasında tutarak yüzünün uzunluğunu kırmalı, yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipsen de kesimini daha uzun tutarak yüzünün daha da oval görünmesini önlemelisin.

Nasıl Şekillendirmelisin?

Saçların düz ise saçını kuruttuktan sonra iri boy bir maşayla, ince değil kalın tutamlar halinde maşalayarak şekillendirebilirsin. Burada dikkat etmen gereken maşayı saçında fazla bekletmemek çünkü wob kesimde dalgalar doğal ve hafif olmalı. Saçların istediğin forma ulaştıktan sonra  Saçların su dalgası gibi değil hareketli ve hacimli gibi durmalı. Eğer saçların dalgalı ise işin çok kolay. Saç köpüğü ya da krem 7/24 gibi bir şekillendirici sürüp kurutman yeterlidir. Saçlarının daha da hacimli durmasını istiyorsan kafanı öne atarak kurutmaya ve derin yan ayrım vererek kullanmaya özen göstermelisin.

0 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478