Gece Mavisi Balyaj

Gece mavisi, diğer adıyla mavi siyah olarak da bilinen, koyu ve yoğun bir saç rengi. Saçlarında koyu renkleri kendine daha çok yakıştırıyorsan ve bir değişikliğe ihtiyacın varsa ya da değişiklik yaparak saçını koyultmayı düşünüyorsan gece mavisi balyaj senin için harika bir alternatif olabilir.

Gece mavisi saç rengi aslında mavi ve siyahın buluşmasıyla ortaya çıkan bir saç rengi ama siyahın daha ağırlıkta olduğu, mavinin daha çok siyahın üstünde gölge gibi yansımalarının olduğu bir renk. Diğer bir adının mavi siyah olması da buradan kaynaklı. Gece mavisi, alışılmışın dışında farklı bir şeyler arayanlar için de güzel bir alternatif çünkü çok yoğunlukta tercih edilen bir saç rengi değil. 

Gece mavisi balyaj siyahla bir araya gelen yoğun bir renk olduğu için farklı bir renge dönmesi oldukça zor ve yıpratıcıdır. Bundan kaçınmak için saçını dipten uca boyamak yerine balyaj tercih edebilirsin. Böylelikle beğenmezsen ya da farklı bir renge geçmek istersen işin çok daha kolay olur. Hem de balyaj yaptırarak rengin sana yakışıp yakışmadığını rahatlıkla anlamakla kalmaz, gözlerinin de geçişe daha çabuk alışmasını sağlarsın. Eğer rengi kendine çok yakıştırır ve memnun kalırsan sonraki periyotta tek renk olarak kullanmayı da düşünebilirsin. Eğer çok beğendiğin bir saç rengi varsa ama kendinle uyum sağlamayacağını düşünüyorsan, rengi balyaj olarak kullanabilirsin.

Eğer zeminin açık tonda ise muhtemelen bir ya da iki boyamada istediğin tonu elde edersin çünkü açık renklerin üstünde koyu renkleri yakalamak daha kolaydır. Eğer saçların çok koyuysa işin biraz daha zor çünkü bu renkte koyu bir renk olabilir ama nasıl koyu renk saçın üstüne boyadığın yine koyu bir ton pek belli olmuyorsa, gece mavisininde saçına oturması için düzenli periyodlarla bir kaç sefer boyaman gerekebilir.

Bonus: Gece mavisi saç rengi hakkında detaylı bilgi için yazımızı incleyebilirsin:)

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478