Bob Kesim Çeşitleri

Bob saç kesimi, enerjini bir anda yükseltecek, zamansız ve yüz şeklin ne olursa olsun mutlaka kendine yakışacak tarzda uyarlayabileceğin kesimdir. Bob kesim kullanacaksan artık daha dinamik, daha genç ve daha modern görüneceksin demektir. Bob kesimin nasıl olduğu, kimlerin nasıl kullanabileceği ve şekillendirmesine dair yazımıza buradan ulaşabilirsin. Bu yazımızda ise bob kesim çeşitlerini senin için inceledik.

Kısa Bob Kesim

Kısa bob kesimde ense tamamen açıktadır. Ense en kısa kat olmakla birlikte yukarı doğru çok sık katlıdır. Yuvarlak görüntü de bu şekilde elde edilir. Arkadan öne doğru gittikçe saçlar uzar ve katlar azalır. Kısa bob kesimde öndeki en uzun saçlar kulak ya da çene hizasında biter. Bu kesimde katlar kısaldıkça modelin yuvarlaklığı arttığı için ince ve uzun yüzlere tavsiye edilir böylece yüzün uzunluğu kırılır ve ifade ovale yaklaşır.

Lob Kesim

Lob(long bob) kesim, uzun bob kesime verilen isimdir. Bu kesim de katlar enseyi kapatır ve öndeki uzun katlar omuz hizasına kadar uzanır ama yine yoğunluk başın arka kısmındadır ve saçlar arkadan öne doğru uzar. Bob kesime göre daha uzun ve dolayısıyla daha az oval olduğu için, yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipsen bob yerine lob kesimi tercih etmelisin.

Asimetrik Bob Kesim

Asimetrik bob kesimde arka taraf yine bombe ve çok katlıdır fark saçın yan ve ön taraflarındadır. Saçın bir tarafı diğer tarafına göre daha uzundur. Uzun olan taraf ister kulak, ister çene, ister omuz hizasında biter. Saçın ne tarafının daha uzun olacağı ve hangi hizada biteceği zevke ve yüz tipine bağlıdır.

Wob Kesim

Wob(wavy bob) kesim, bob kesimin dalgalı ve daha yumuşak şekilde kullanılan halidir. Adını da buradan alır. Bob kesimdeki gibi yoğunluk başın arka kısmındadır ve saçlar arkadan öne doğru uzar. Saçın uzunluğu çene hizasında da omuz hizasında da olabilir. Bu kesimde önemli olan nasıl şekillendirdiğindir. İnce ve uzun yüze sahipsen kısa, yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipsen de daha uzun bob kesimi tercih etmelisin.

0 6 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478