Bob Kesim Çeşitleri

Bob saç kesimi, enerjini bir anda yükseltecek, zamansız ve yüz şeklin ne olursa olsun mutlaka sana uyacak bir stilinin olduğu kesimdir. Bob kesim kullanacaksan artık daha dinamik, daha genç ve daha modern görüneceksin demektir. Bob kesimin nasıl olduğu, kimlerin nasıl kullanabileceği ve şekillendirmesine dair yazımıza buradan ulaşabilirsin. Şimdi de bob kesim çeşitlerini senin için inceledik.

Kısa Bob Kesim

Kısa bob kesimde ense tamamen açıktadır. Ense en kısa kat olmakla birlikte yukarı doğru çok sık katlıdır, yuvarlak görüntü de bu şekilde elde edilir. Arkadan öne doğru gittikçe saçlar uzar ve katlar azalır. Kısa bob kesimde öndeki en uzun saçlar kulak ya da çene hizasında biter. Bu kesimde katlar kısaldıkça modelin yuvarlaklığı arttığı için ince ve uzun yüzlere tavsiye edilir böylece yüzün uzunluğu kırılır ve ifade ovale yaklaşır.

Lob Kesim

Kısa saç modelleri; yıllardır gelen süreçte en çok tercih edilen saç modelleri arasındadır. Kısa saç kullanış olarak fazlaca rahat ve şıklık olarak tüm saç modellerinden önce gelmektedir. Kısa saç stili çok uzun olmayan saçların alına ve kaşlara değmesi olarak yeni bir trend oluşturulmuştur. Bu genel olarak saç modeli olarak algılansa da bob ve lob kesim …

Lob kesim, uzun bob kesime verilen isimdir. Bu kesim de katlar enseyi kapatır ve öndeki uzun katlar omuz hizasına kadar uzanır ama yine yoğunluk başın arka kısmındadır ve saçlar arkadan öne doğru uzar. Bob kesime göre daha uzun ve dolayısıyla daha az oval olduğu için, yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipsen bob yerine lob kesimi tercih etmelisin.

Asimetrik Bob Kesim

Black Side-Parted Bob #shortbobblackhairstyles

Asimetrik bob kesimde arka taraf yine bombe ve çok katlıdır fark saçın yan ve ön taraflarındadır. Saçın bir tarafı diğer tarafına göre daha uzundur. Uzun olan taraf ister kulak, ister çene, ister omuz hizasında biter. Saçın ne tarafının daha uzun olacağı ve hangi hizada biteceği isteğe ve yüz tipine bağlıdır.

0 2 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478