Platin Sarısı Saçlarınla Güneş Gibi Parla

Sarı saç rengi her dönem kadınların en çok tercih ettiği ve popülerliğini hiç kaybetmeyen renklerden biri. Hem alımlı hem de bir o kadar çekici olan platin sarısını kullanmak cesaret istiyor. Sende saçlarını sarının en iddialı hali olan platin sarısına boyatarak bu yaz güneş gibi ışıl ışıl parlayabilirsin.

Platin Sarı Nasıl Bir Ton?

Platin saç rengi ise sarının en açık ve iddialı tonu. Sarı saç kullanımı ne kadar yaygın olsa da etrafında saçının tamamında platin rengi kullanana pek rastlamazsın çünkü platin renk göz alıcı olduğu kadar saçı yıpratma payı olan ve mutlaka düzenli bakım isteyen bir renk. Eğer bir de koyu tonlarda  olan bir saçtan platine geçiş yaptıysan saç bakımı senin için daha da önem taşır.

Platin Sarısını Nasıl Elde Edersin?

Platin rengine geçiş yapmak kolay bir süreç değildir çünkü platin sarının en açık tonudur. Burada önemli olan önce saçın doğal mı boyalı mı olduğu sonra da zemin rengidir. Uzun zamandır koyu renge boyanan ve dolayısıyla koyu rengin saçın pigmentlerine işlediği saçı sarıya döndürmek en zor olanıdır. Saçın boyalıysa da doğalsa da önce açıcı uygulanır ve saçın rengi açılır, sonra da istenilen tona boyanır ama saçın boyalıysa açıcıyı daha uzun süre bekletmek gerekir. O yüzden boyalı saçtan dönüş daha zor ve yıpratıcıdır. Eğer saçın zaten açık renkse bir ya da iki seferde platin sarısını elde edersin. Burada dikkat etmen gereken şey açıcının bekletme süresi çünkü açıcı kimyasal bir madde olduğu için gereğinden fazla bekletmek saçında kopmalara ve yanmalara neden olabilir. O yüzden platin sarısına geçiş yapmak istiyorsan en azından ilk seferde kendin yapmak yerine saçını uzman ellere teslim etmelisin. 

Platin Boya Seçenekleri

 

Palette Doğal Renkler 12-1 Küllü Buzul Sarı

 

Satın Almak İçin:


Garnier Çarpıcı Renkler 110 Ekstra Açık Elmas Sarısı

 

Satın Almak İçin:


 

Koleston 12/0 Ekstra Açık Sarı

 

Satın Almak İçin:


Loreal Paris Excellence Intense 121 Çok Açık Buzul Sarı

 

Satın Almak İçin:


 

Palette Deluxe 10-2 Platin Sarı

 

Satın Almak İçin:


Kimlere Yakışır?

Sarı renk doğru tonu bulduktan sonra her ten rengine yakışır ama eğer bahsettiğimiz platin sarıysa en çok açık ten renklilere yakışıyor. Özellikle açık ten ve renkli göz kombininde platin sarı harika duruyor. Ayrıca platin çok açık ve dikkat çekici bir renk olduğu için eğer kaşların koyu renkse göze batar, o yüzden kaşlarını da boyamalısın. Bütün bunların yanında platin sarı saçlarının hafif de olsa makyaj gerektireceğini unutma.

Nasıl Bakım Yapmalısın?

Sarı saç renginin avantajı kızıl gibi çok akan bir renk değil, o yüzden her dip boya yaptığında komple boya da yapman gerekmez ama yine de hem saçının parlaklığını korumak hem de platin renginin saçında yarattığı yıpranmayı gidermek için ekstra bakım yapman gerekir. Bakım rutininde boyalı saçlar için olan şampuan ve saç kremlerinden kullanmalısın. Her duşta saç kremi uygulamayı ve duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanmayı ihmal etme. Duşta iken saçını olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve sonrasında olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin çünkü sıcaklık saçı kurutur. Haftada bir kere maske uygulayarak da saçının ihtiyacı olan nemi kazandırmış olursun. Saçlarına ihtiyacı olan bakımı yaptığında ve hafif makyaj ile tamamladığında güneş gibi parlayan saçlarınla tüm gözlerin sana çevrileceğini ve koyu saça nazaran yaptığın modellerin daha çok kendini göstereceğini unutma.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478