Platin Sarısı Saçlarınla Güneş Gibi Parla

Sarı saç rengi her dönem kadınların en çok tercih ettiği ve popülerliğini hiç kaybetmeyen renklerden biri. Hem alımlı hem de bir o kadar çekici olan platin sarısını kullanmak cesaret istiyor. Sende platin sarısı saçlarınla bu yaz güneş gibi ışıl ışıl parlayabilirsin.

Platin Sarı Nasıl Bir Ton?

Platin saç rengi ise sarının en açık ve iddialı tonu. Sarı saç kullanımı ne kadar yaygın olsa da saçının tamamında platin rengi kullanmak o kadar yaygın değildir çünkü platin renk göz alıcı olduğu kadar saçı yıpratma payı olan, mutlaka düzenli olarak bakım ve dip boyası isteyen bir renk. Eğer bir de koyu tonlarda  olan bir saçtan platine geçiş yaptıysan saç bakımı senin için daha da önem taşır.

Platin Sarısını Nasıl Elde Edersin?

Platin rengine geçiş yapmak kolay bir süreç değil çünkü platin sarının en açık tonu. Burada önemli olan önce saçın rengi ve doğal mı boyalı mı olduğudur. Uzun zamandır koyu renge boyanan ve dolayısıyla koyu rengin saçın pigmentlerine işlediği saçı sarıya döndürmek en zor olanıdır. Saçın boyalı da doğal da olsa önce açıcı uygulanır ve saçın rengi açılır, sonra da istenilen tona boyanır. Saçın doğal ise açmak daha kolayken, boyalıysa açmak daha zor ve açıcının daha uzun süre beklemesi gerekir. O yüzden boyalı saçtan dönüş daha zor ve yıpratıcıdır. Eğer saçın zaten açık renkse bir ya da iki seferde platin sarısına geçiş yapabilirsin. Burada dikkat etmen gereken şey açıcının bekleme süresi ve miktarıdır çünkü açıcı kimyasal bir madde olduğu için gereğinden fazla bekletmek saçında kopmalara ve yanmalara neden olabilir. O yüzden platin sarısına geçiş yapmak istiyorsan en azından ilk seferde kendin yapmak yerine saçını uzman ellere teslim etmelisin. 

Platin Boya Seçenekleri

 

Palette Doğal Renkler 12-1 Küllü Buzul Sarı

 

Satın Almak İçin:


Garnier Çarpıcı Renkler 110 Ekstra Açık Elmas Sarısı

 

Satın Almak İçin:


 

Koleston 12/0 Ekstra Açık Sarı

 

Satın Almak İçin:


Loreal Paris Excellence Intense 121 Çok Açık Buzul Sarı

 

Satın Almak İçin:


 

Palette Deluxe 10-2 Platin Sarı

 

Satın Almak İçin:


Kimlere Yakışır?

Sarı renk doğru tonu bulduktan sonra her ten rengine yakışır ama eğer bahsettiğimiz platin sarıysa en çok açık ten rengine yakışıyor. Platin çok açık ve dikkat çekici bir renk olduğu için eğer kaşların koyu renkse göze batar. O yüzden kaşlarını da boyamalı ya da kaş kalemi, kaş farı gibi ürünlerle rengini kırmalısın. Bütün bunların yanında platin sarı saçlarının her zaman hafif de olsa makyaj gerektireceğini unutma.

Nasıl Bakım Yapmalısın?

Sarı saç renginin avantajı kızıl gibi çok akan bir renk değil, o yüzden her dip boya yaptığında dip ve boyları da boyaman gerekmez ama yine de hem saçının parlaklığını korumak hem de platin renginin saçında yarattığı yıpranmayı gidermek için ekstra bakım yapman gerekir. Bakım rutininde boyalı saçlar için üretilmiş renk koruyucu özelliği olan ve aynı zamanda içeriğindeki besleyici özlerle bakım yapan şampuan-saç kremi tercih etmelisin. Her duşta saç kremi uygulamayı ve duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerinden kullanmayı ihmal etmemelisin. Duşta iken saçını olabildiğince soğuk suyla yıkamaya ve sonrasında olabildiğince soğuk havayla kurutmaya özen göstermelisin çünkü sıcaklık saçı kurutur.

 

Tüm bunların yanında sıcaklıktan saçının kurumaması için olabildiğince ısıl işlemlerden uzak durmalısın. Yapacağın zaman ise mutlaka öncesinde saçına ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın. Haftada bir kere maske uygulayarak da saçına ihtiyacı olan nemi kazandırmalısın. Saçlarına ihtiyacı olan bakımı yaptığında ve hafif makyaj ile tamamladığında güneş gibi parlayan saçlarınla tüm gözlerin sana çevrileceğini ve koyu saça nazaran yaptığın modellerin daha çok kendini göstereceğini unutma.

Makyajın için platin saç makyajı başlığımızı inceleyebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478