Platin Saç Makyajı

Sarının ekstra açık ve soğuk bir tonu olan platin, çok sık dip boya gerektirmesi, saçı yıpratması ve sürekli bakım gerektirmesi gibi nedenlerden kullanımı zor olsa da, havalı ve iddialı olduğu için çokça tercih edilir. Eğer saçlarını platine boyayacaksan, soluk görünmemek için her zaman hafif de olsa makyaj yapman gerekeceğini de unutma. Daha önce Sarı Saç İçin Makyaj yazımızda sarı saçlarınla hangi tonlarda makyaj yapman gerektiğinden bahsetmiştik. Peki sarının bu kadar iddialı bir tonu olan platin saç rengiyle en güzel duracak makyajlar nasıl olur? Birlikte inceleyelim.

Platin saç koyu tende olmayacağı için hem saçın hem tenin açık renk olacak. Ten makyajı yaparken dikkat etmen gereken saç renginden ziyade cilt rengin ve tipindir. Renk olarak cildinle bütünleşecek ve boyun kısmınla renk farkı yaratmayacak, içerik olarak cilt tipin yağlı ise mat yapıda, kuru ise su bazlı fondöten olmalı.

Göz makyajını yaparken, sedefli, simli ya çok canlı, yoğun renkler tercih edersen hem saçın hem de tenin açık olduğu için, göz makyajın patlar ve çok parlak durur. Bu yüzden pastel tonları tercih etmelisin. Kullanmayı düşündüğün rengin hafif ve yumuşak hali senin için idealdir.

Platin saç rengi çok açık bir renk olduğu için kaş rengine de dikkat etmelisin. Eğer kaşların koyu renkse saçınla uyum sağlaması için kaş kalemi ya da kaş farı gibi ürünlerle hem kaşını daha yoğun gösterip hem de rengini biraz açabilir ya da kaşını da saçın gibi boyayabilirsin. Eğer kaşını boyayacaksan, boyayı saçında beklettiğin kadar uzun süre bekletmemeli ve dikkatli olmalısın ayrıca kaş çizgilerini çok belirgin hale getirmemeli ve kaş rengini açık tutmalısın.

Platin saç için abartısız ama en etkili makyaj stillerinden biri sade ten makyajı, eyeliner, rimel ve kırmızı rujdur. Bu makyaj tarzında rujun kırmızı ya da kiremit tonlarında olabilir.

Platin saç için soft tonlarda yapılmış, sade ama şık makyaj için çok güzel bir örnek. Hafif far ve rimel, soft pembe allık ve ruj kombinin günlük, okul ve iş hayatında rahatlıkla tercih edebilirsin.

beyaz kadın, cazibe, çekicilik içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Platin saçla kullanılabilecek koyu ve yoğun göz makyajına en güzel örneklerden. Mavi ve şeftali tonlarında gölgeli ve iddalı göz makyajı, soft renkte allık ve rujla tamamlanarak harika bir görüntü ortaya çıkarılmış.

Sade göz makyajı, pembe tonlarda allık ve ruj da platin saç için doğru tercihtir. Göz ve ten makyajın sade olduğu için rujunu hem pembe hem de parlak seçebilirsin.

Saten yeşil elbise, sade göz ve ten makyajı ve şeftali tonlarında bir ruj, platin saçlarınla gideceğin davetler için harika bir kombin. Burada kaşların renginin açık olmasının da makyajı ne kadar güzelleştirdiğini görebilirsin.

Kılçık örgü yaptığın platin saçlarını siyah eyeliner, hafif bir allık ve kırmızı rujla tamamlayabilirsin. Zaten canlı renklerde ruj sürmek istediğinde, göz ve ten makyajını sade yapmalısın.

Dumanlı göz makyajı, pastel tonlarda ten ve dudak makyajı da platin saçların için harika bir seçim. Kaşların renginin, saç rengine yakın olması da makyajı ve genel görünümü daha güzel kılmış.

Soluk ve bakımsız görünmemek için yapabileceğini göz kalemi, rimel, allık ve rujdan oluşan sade ve pratik bir makyaj.

Küpesi, saçı, kıyafeti ve makyajıyla tam bir iş kadını kombini. Kırmızı parlak bir ruj sürüldüğü için, ten ve yüz makyajı sade bırakılarak doğru makyaj yapılmış.

Platin saçlarına her zaman sade göz makyajı yapmak zorunda değilsin. Özellikle gece makyajı yaparken yoğun ve dumanlı göz makyajını tercih edebilirsin. Bu durumda da allık ve rujunu soft renklerde tutmalısın.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478