Platin Saç Makyajı

Sarının ekstra açık ve soğuk bir tonu olan platin saç rengi, çok sık dip boya gerektirmesi, saçı yıpratması ve sürekli bakım gerektirmesi gibi nedenlerden kullanımı zor olsa da, havalı ve iddialı olduğu için çokça tercih edilir. Eğer saçlarını platine boyayacaksan, soluk görünmemek için her zaman hafif de olsa makyaj yapman gerekeceğini de unutma. Daha önce sarı saçlarına nasıl makyaj yapman gerektiğinden bahsetmiştik. Peki bu kadar iddialı bir saç rengine nasıl makyaj yapmalısın? Birlikte inceleyelim.

Platin saç koyu tende olmayacağı için hem saçın hem tenin açık renk olacak. Ten makyajı yaparken dikkat etmen gereken saç renginden ziyade cildindir. Cilt tipin yağlı ise mat yapıda, kuru ise su bazlı fondöten seçmelisin. Seçeceğin fondötenin rengi de cildinle bütünleşecek şekilde olmalı.

Göz makyajını yaparken, sedefli ya çok canlı, yoğun renkler tercih edersen hem saçın hem tenin açık olduğu için, göz makyajın patlar ve çok parlak durur. Bu yüzden pastel tonları tercih etmelisin. Kullanacağın rengin hafif ve yumuşak hali senin için idealdir.

Platin saç rengi çok açık bir renk olduğu için kaş rengine de dikkat etmelisin. Kaşların eğer saçınla tezat oluşturuyorsa, kaş kalemi ya da kaş farı gibi ürünlerden faylanabilirsin. Kaş çizgilerini çok belirgin hale getirmemeli ve kaş rengini açık tutmalısın.

Platin saç için abartısız ama en etkili makyaj stillerinden biri sade ten makyajı, eyeliner ve kırmızı ruj. Ruj kırmızı , kiremit ya da toprak tonlarında olabilir.

Platin saç için soft tonlarda yapılmış, sade ama şık makyaj için çok güzel bir örnek. Günlük, okul i iş hayatında rahatlıkla tercih edebilirsin.

Sade göz makyajı, pembe tonlarda allık ve ruj da platin saç için doğru tercihtir. Rujunu hem pembe hem de parlak seçebilirsin.

Saten yeşil elbise, sade göz ve ten makyajı ve şeftali tonlarında bir ruj, platin saçlarınla gideceğin davetler için harika bir kombin. Burada kaşların renginin açık olmasının da makyajı ne kadar güzelleştirdiğini görebilirsin.

Kılçık örgü yaptığın platin saçlarını siyah eyeliner, hafif bir allık ve kırmızı rujla tamamlayabilirsin. Zaten canlı renklerde ruj sürmek istediğinde, göz ve ten makyajını çok sade yapmalısın.

Dumanlı göz makyajı, pastel tonlarda ten ve dudak makyajı da platin saçların için harika bir seçim.

Soluk görünmemek için yapabileceğin sade ve pratik bir makyaj.

Küpesi, saçı, kıyafeti ve makyajıyla tam bir iş kadını kombini. Kırmızı parlak ruj sürüldüğü için, ten ve yüz makyajı sade bırakılarak doğru makyaj yapılmış.

Platin saçlarına her zaman sade göz makyajı yapmak zorunda değilsin. Özellikle gece makyajı yaparken yoğun ve dumanlı göz makyajını tercih edebilirsin. Bu durumda da allık ve rujunu soft tutmalısın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478