Sarı Saç İçin Makyaj

Saç rengin, kıyafetin renginden, kaş rengine kadar, göz kaleminin renginden rujuna kadar kadar her şeyi etkiler. O yüzden saçını boyatırken sadece saç rengine karar vermezsin aynı zamanda bir stile de karar verirsin. Bu yazımızda sarı saçınla kullanman gereken makyaj tonlarından bahsettik.

Fondöten seçerken önemli olan saç rengin değil cildinin rengi ve yapısıdır. Cildinle bütünlük sağlayacak renkte ve cilt tipine uygun yapıda fondöteni tercih etmelisin. Cildin kuru ise su bazlı, yağlı ise mat fondötenleri tercih etmeli ve uyumlu bir pudra ile tamamlamalısın.

Göz makyajında kullanacağın renklere geldiğimizde saç rengin önem kazanıyor. Burada seçimini saç rengin kadar göz rengin de etkiler çünkü göz makyajında amaç gözleri ön plana çıkarmaktır. Eğer kahverengi gözlü isen göz makyajında hemen hemen her renk farı ve göz kalemini rahatlıkla kullanabilirsin. Yeşil gözlü isen bakır, altın, yeşil, kahve ve turuncu renklerinin tonlarını, mavi gözlü isen gri, siyah, kahverengi, pembe, turuncu renklerinin tonlarını tercih etmelisin. Göz kaleminde de yine göz rengin ve far rengin ile uyumlu olacak şekilde benzer renkler kullanmalısın.

Göz makyajında kaşlarını da ihmal etmemelisin. Kaş rengini biraz olsun kırmak ve saç rengine yaklaştırmak hem saçınla daha uyumlu olur hem de makyajını daha güzel hale getirir. Kaş rengini kırmak için kaş farı ya da kaş kalemi kullanabilir böylece kaş rengini açarken kaşlarını da doldurabilirsin ama kaşlarını doldururken dikkatli olmalı ve abartıya kaçmamalısın çünkü kalemle çizgileri ve hatları çok belirginleştirilmiş kaşlar sarı saçlarınla hoş durmayacağı gibi ve doğallığını da kaybeder. Kaş rengini kırmanın başka bir yolu ise saçın gibi boyamaktır ama boyayı kaşlarında bekleteceğin süreyi iyi ayarlamalı ve dikkatli olmalısın.

cazibe, çekici; cazip, çekicilik içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Rimel olarak ise siyah her zaman en çok tavsiye edilendir ama eğer farklı renkte rimelleri denemek istiyorsan, yine göz rengin ile uyumlu ve göz makyajın ile tezat oluşturacak renkte rimeller seçmelisin. Unutma ki siyahın üstünde siyah, mavinin üstünde mavi kendini göstermez!. O yüzden mavi gözde siyah rimel, kahverengi gözde lacivert rimel denemelisin.

Allık seçimin hem saç rengin hem de makyajının geri kalanıyla uyumlu olacak şekilde ve şeftali ya da pembe tonlarında olmalı. Ruj rengin ise göz ve ten makyajına göre değişmekle birlikte, bakır ve pembenin tonları en ideal renklerdir. Kırmızı ve bordo gibi iddialı renklerde ruj da tercih edebilirsin ancak o zaman göz ve ten makyajın sade olmalı. Hem göz makyajında hem ten makyajında hem de rujunda aynı iddialı renkler tercih ederek yaptığın makyaj abartıya kaçar.

Bonus: Makyajdan önce cildini nemlendirmeyi, cilt tipine uygun makyaj bazı kullanmayı ve makyaj sonrası sabitlemeyi ihmal etme.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478