Sarı Saç İçin Makyaj

Saç rengin giyeceğin kıyafetin renginden tut da göz kaleminin rengine kadar her şeyi etkiler. Sende sarışın olmaya karar verdin ya da zaten sarı tonlarında saç kullanıyorsan doğru yerdesin. Bu yazımızda sana en çok yakışacak makyaj tonlarından bahsettik.

Öncelikle fondöten seçerken saç renginden ziyade ten rengin daha önemlidir. Ten rengin bej tonlarında ise bej, sarı tonlarında ise sarı tonlu fondöten tercih etmelisin ayrıca cildin kuru ise su bazlı, yağlı ise mat fondötenleri tercih etmelisin.

Göz farında kullanacağın renklerin seçimini, saçının rengi kadar gözünün rengi de etkiler çünkü göz makyajında amaç gözleri ön plana çıkartmaktır. Eğer kahverengi gözlü isen hemen hemen her renkte farı rahatlıkla kullanabilirsin, yeşil göz için bakır, altın, yeşil, kahve ve turuncu renklerinin tonlarını, mavi gözlü isen gri, siyah, kahverengi, pembe, turuncu renklerinin tonlarını tercih etmelisin. Göz kaleminde de yine göz rengin ve far rengin ile uyumlu olacak şekilde benzer renkler tercih edebilirsin.

Rimel olarak ise siyah her zaman en çok tavsiye edilendir ama eğer farklı renkte rimelleri denemek istiyorsan, yine göz rengin ile uyumlu ve göz makyajın ile tezat oluşturacak renkte rimel seçmelisin. Unutma ki siyahın üstünde siyah, mavinin üstünde mavi kendini göstermez!

Yapacağın makyajda rujunun tonu ise göz makyajına göre değişmekle birlikte, en çok yakışacak olan bakır ve pembenin tonlarıdır. Eğer gece makyajı yapıyorsan göz makyajını daha hafif yapıp, ruj rengini daha koyu seçebilirsin mesela bordo. Allık seçiminde de yine bakır ve pembe tonlarını tercih edebilirsin. Yani sarışınsan makyajında daha çok sıcak renkleri tercih etmelisin.

Sarı saça en sağlıklı geçiş için Sarı Saça Geçiş, sarışın olmanın avantajları için Neden Sarışın Olmalısın, giyiminde tercih etmen gereken renkler için Sarışınlar Giyimde Hangi Renkleri Tercih Etmeli, saç bakımı için Sarı Saç Bakımı ,boya markalarındaki sarı tonlar için Garnier, L’Oréal ve Schwarzkopf, Koleston başlıklarını inceleyebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478