Büyüleyici Kahve Saç Rengi

Büyüleyici kahve saç rengi, saçlarında kumral tonlarını tercih edenler ve daha çok koyu renkleri sevenler için çok güzel bir alternatif. Bu saç rengi koyu olmakla birlikte mat ve soluk durmuyor. O yüzden saç rengin hem koyu tonlarda olsun hem de kendini göstersin diyorsan, büyüleyici kahve saç rengi tam sana göre. 

Nasıl Bir Renk?

Hepimiz biliriz ki, koyu renkler açık renklere göre her zaman daha seni daha canlı ve genç gösterir, dolayısıyla daha az makyaj gerektirir. Büyüleyici kahve de orta koyulukta bir saç rengi, eğer saç rengin daha da koyu olsun istersen, bir kaç ton yukarı çıkarak kumralın yoğun koyulukta renklerini tercih edebilirsin ama unutma ki o zaman da siyaha dönük kahveler elde edersin.

Kimlere Yakışır?

Büyüleyici kahve saç rengi her ten rengine yakışır. O yüzden açık, buğday ya da esmer hangi ten rengine sahip olursan ol, büyüleyici kahve saç rengini rahatlıkla deneyebilirsin. Esmer ya da buğday tenliysen zaten cildinle uyum sağlayacağı gibi, açık tenliysen de cildinle kontrast oluşturarak sende çok güzel duracaktır.

Nasıl Elde Edersin?

Büyülü kahve elde edilmesi çok zor bir saç rengi değil. Eğer saç rengin canlı tonlardaysa ilk denemende istediğin rengi yakalayabilirsin, koyu tonlardaysa o zaman dikkat etmen lazım çünkü hem senin saç rengin koyu hem boyayacağın renk koyu olduğunda, boyama sonucu siyah ya da ona yakın bir renk olabiliyor. O yüzden saç rengin koyuysa boyanın üzerindeki boyama sonucu talimatlarına dikkat etmelisin.

Boya Alternatifleri

 

Koleston 6/1 Büyüleyici Kahve

 

Satın Almak İçin:  


 

Palette Deluxe 4-65 Büyüleyici Kahve

 

Satın Almak İçin:  


 

L’Oreal Excellence Creme 4-15 Büyüleyici Kahve

 

Satın almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Büyülü kahve, saçını çok yıpratacak bir saç rengi değil. Elde etmek için açıcı kullanmana gerek olmaması avantaj. Yapman gereken ilk şey renk koruyucu özelliği olan şampuan – saç kremi kullanmak. Böylece saç rengin parlaklığını daha uzun süre korur ve daha kalıcı olur. Sonra yapman gereken şey sıcaklıktan uzak durmak. Saçı kuruturken de, yıkarken de, şekillendirirken de olabildiğince sıcaktan kaçmalısın. Çok gerekirse de ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın ki saçın yıpranması minimuma insin. Son olarak yapman gereken şey ise duştan sonra durulama gerektirmeyen bakım spreylerinden kullanmak ve saçın nem ihtiyacını karşılamak için haftada 1 – 2 defa nem maskesi uygulamak. 

Makyajın Nasıl Olmalı?

Kumralsan makyajında istediğin her rengi kullanabilirsin. Fondöten seçerken saç renginden çok cilt rengin ve tipin önemli. Fondöten rengi ten renginle uyumlu olmalı, içeriği ise cildinin yağlı ya da mat olmasına göre belirlenmelidir. Göz makyajında çok yoğun siyah, seni soluk gösterecek zeytin yeşili ve uyum sağlamayacak açık mavi dışında hemen her kullanabilirsin. Göz makyajında gözlerini ön plana çıkarmaya dikkat etmelisin. Allığını seçerken pembe, bronz ya da toprak tonlarını tercih edebilirsin. Rujda ise çok açık olmamak şartıyla her rengi kullanabilirsin.

Büyüleyici kahve saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478