Büyüleyici Kahve Saç Rengi

Büyüleyici kahve saç rengi, saçında koyu kumral tonlarını tercih edenler için çok güzel bir alternatif çünkü bu saç rengi koyu olmakla birlikte mat ve soluk durmuyor. O yüzden saç rengin hem koyu tonlarda olsun hem de kendini göstersin diyorsan, büyüleyici kahve saç rengi tam sana göre. 

Nasıl Bir Renk?

Büyüleyici kahve, boyasan bile sanki kendi saç renginmiş gibi doğal duran, açık renklere göre seni çok daha genç gösteren ve dolayısıyla makyajsız ya da hafif makyajla kullanabileceğin harika bir renk. Büyüleyici kahve, orta koyulukta bir ton. Eğer saç rengin daha da koyu bir renk olsun istiyorsan, bir kaç ton yukarı çıkarak koyu kahve gibi yüksek koyulukta ve siyaha dönük kahveleri tercih edebilirsin.

Kimlere Yakışır?

Büyüleyici kahve saç, her ten rengine yakışır. O yüzden açık, buğday ya da esmer, hangi ten rengine sahip olursan ol, büyüleyici kahve saç rengini rahatlıkla deneyebilirsin. Esmer ya da buğday tenliysen zaten cildinle uyum sağlayacağı gibi, açık tenliysen de cildinle kontrast oluşturarak sende çok güzel duracaktır.

Nasıl Elde Edersin?

Büyülü kahve elde edilmesi çok zor olan bir saç rengi değil. Eğer saçın sarı, ya da bakır gibi canlı tonlardaysa ilk denemende istediğin rengi yakalayabilirsin çünkü koyu renkten, canlı renklere geçiş zorken ve açıcı gerektirebilirken, açık renklerden koyuya geçmek kolaydır, koyu renk açık rengin üstünü örter. Saçın koyu tonlardaysa o zaman dikkat etmen lazım çünkü hem senin saç rengin koyu hem de boyayacağın renk koyu olduğunda, boyama sonucu siyah ya da ona yakın bir renk olabiliyor. O yüzden saç rengin koyuysa boyanın üzerindeki boyama sonucu talimatlarına dikkat etmelisin çünkü koyu saçı siyah hale getirmemek için istediğin renge değil de daha açığa boyanarak o renk yakalanabilir.

Burada işleri değiştiren iki saç rengi var; kızıl ve gece mavisi. İki renkte dönmesi zor olan ve pigmentleri saça yoğun olarak yerleşen renkler. Üstüne hangi rengi sürersen sür, alttaki rengin kapanması ve istediğin rengin tutması imkansıza yakındır. İlk boyadığında, renk değişmiş gibi gelse de mutlaka yansımalarını görürsün ve yıkadıkça zemin rengin meydana çıkmaya başlar. Bu durumlarda istediğin rengi yakalayabilmek için açıcı kullanman gerekebilir.

Boya Alternatifleri

Garnier Nutrisse 5.12 Büyüleyici Küllü Kahve

Satın Almak İçin:       


Koleston 6/1 Büyüleyici Kahve

Satın Almak İçin:     


Koleston Naturals 6.1 Büyüleyici Kahve

Satın Almak İçin:     


Palette Deluxe 4-65 Büyüleyici Kahve

Satın Almak İçin:  


L’Oreal Excellence Creme 4-15 Büyüleyici Kahve

Satın almak İçin:  


Garnier Color Naturals 4.15 Büyüleyici Kahve

Satın almak İçin:


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Büyülü kahve, saçını çok yıpratan ve ekstra özen gerektiren bir saç rengi değil. Elde etmek için açıcı kullanmana gerek olmaması da avantaj. Yapman gereken ilk şey boyalı saçlara özel renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan – saç kremi kullanmak ya da eğer saçında kepek, yağlanma gibi başka problemlerin varsa bunları çözmeye yönelik ürünler de tercih edebilirsin. Saç rengin ne olursa olsun yapman gereken şey saçı kuruttuğu için sıcaklıktan uzak durmak. O yüzden saçı kuruturken de, yıkarken de, şekillendirirken de olabildiğince sıcaktan kaçınmalısın. Isıl işlem uygulaman gerekiyorsa ise öncesinde ısıya karşı koruyucu ürün kullanmalısın ki saçın yıpranması minimuma insin. Bakım rutinini tamamlamak için yapman gerekenler duştan sonra durulama gerektirmeyen bakım ürünlerinden kullanmak ve saçın nem ihtiyacını karşılamak için haftada 1 – 2 defa nem maskesi uygulamak. 

Makyajın Nasıl Olmalı?

Kumralsan makyajında istediğin her rengi kullanabilirsin. 

  • Fondöten seçerken cilt renginle uyum sağlayacak, boyun bölgenle renk eşitsizliği oluşturmayacak ve cilt tipinle içeriği uyacak yapıda olmadı. Eğer yağlı cilt tipine sahipsen mat yapıda, kuru cilt tipine sahipsen su bazlı fondötenleri tercih etmelisin.
  • Göz makyajında seni sert gösterecek çok yoğun siyah ve seni soluk gösterecek zeytin yeşili gibi sönük renkler dışında hemen her rengi kullanabilirsin. Göz makyajını yaparken gözlerini ön plana çıkarmaya özen göstermelisin.
  • Allığını seçerken ten rengine ve makyajın geri kalanına göre pembe, bronz ya da toprak tonlarını tercih edebilirsin.
  • Rujda ise çok açık pembe gibi açık ve soluk renkler dışında her rengi kullanabilirsin.

Büyüleyici kahve saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478