Bal Köpüğü vs. Kahve Köpüğü

Hangisi daha koyu, hangisi daha açık, hangisi senin ten rengine daha uygun, hangisi daha ışıltılı, bal köpüğü mü kahve köpüğü mü? Senin için bu güzel iki kumral rengi karşılaştırıyoruz. Belki yazımızdan sonra sen de bu saç renklerden birini kullanmaya karar verirsin.

Bal köpüğü rengi ne tam sarı ne tam kahve, içinde dore yansımalar olan aydınlık bir renk. Eğer sarının ten rengine uymayacağını düşünüyorsan ya da kahve tonları sana çok koyu geliyorsa bal köpüğü tam sana göre. Kahve köpüğü ise kahve renk üzerine aydınlık yansımaların olduğu bal köpüğüne göre 1-1.5 ton daha koyu. Kahve renk üzerine Bal köpüğü daha ortadayken, kahve köpüğü ona nazaran kahverengine biraz daha yakındır.

Hangisi Sana Daha Çok Yakışır?

#hairstyle change ideas #1920s hairstyle ideas #red hairstyle ideas #hairstyle ideas with braids #hairstyle ideas for medium length hair #hairstyle ideas for receding hairline #hairstyle design ideas #hairstyle ideas gacha life

Bal köpüğü hem açık hem buğday tene çok yakışıyor. Bizce en güzel hali yazın bronzlaştığın zaman ki ten renginle tamamlanmış hali. Kahve köpüğü ise kahverengine daha yakın olduğu için hem açık hem buğday hem de esmer tene yakışıyor. Kahve tonu saçlarda dikkat etmen gereken ten rengin ne kadar açıksa sarı tonların ya da yansımaların o kadar fazla, ne kadar koyuysa kahve tonlar ve yansımalar o kadar fazla olması.

Nasıl Elde Edersin?

Aprenda maquiagem profissional pela internet (vídeos passo a passo) - Curso com...,  #Aprenda #Curso #HairCare #internet #maquiagem #passo #pela #profissional #vídeos

Saçını hangi renge boyarsan boya önemli olan zemin rengindir. Eğer saç rengin açık tonlardaysa hemen her renk ilk boyamanda tutar. Saçların çok koyu değil de kahve tonlarındaysa ışıltılarla ya da saç renginde oynamalarla da istediğin kumral tonunu elde edebilirsin ama eğer saç rengin siyah ya da koyu kahve gibi koyu tonlardaysa istediğin rengi elde etmek için açıcı uygulanması gerekir. Saçın koyu ama doğalsa açmak daha kolay, koyu renkte boyanıyorsa daha zordur. Açıcı kimyasal özellikte bir madde olduğu için saç yıpranabilir, yanabilir, kopabilir. O yüzden uygularken çok dikkatli olunması gerekir. Tavsiyemiz ilk seferde açıcının doğru şekilde uygulanması ve istediğin rengin yakalanması için işlemi kuaföründe yaptırman. İstediğin renk oturduktan sonra istersen kendi boyama rutinine geçebilirsin.

Saçına Nasıl Bakım Yapmalısın?

Hair Color Ideas That’ll Make This Summer Feel Totally Fresh for Blondes, Brunettes, and Redheads: Gilded Cocoa

İstediğin rengi yakaladıktan sonra saç renginin parlaklığını ve canlılığını korumak için renk koruyucu özelliği olan boyalı saçlar için üretilmiş şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Sıcaklığın saçını yıpratmaması ve kurutmaması için suyunu ve saçını kuruttuğun havayı olabildiğince soğuk tutmalısın. Isıl işlemlerden olabildiğince uzak durmalı, yapacağın zaman da ısıya karşı koruyucu özellikte ürünlerden uygulamalısın. Saçın ihtiyacı olan nemi karşılamak ve canlılığını korumak için saç bakım maskesi yapmayı ve durulanmayan saç bakım ürünlerinden kullanmayı ihmal etme.

Kızlar bal köpüğü ya da kahve köpüğü saç rengi hakkında deneyimleriniz varsa lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478