Schwarzkopf Pure Color Serisi İncelemesi

Saç rengimizde istediğimiz tonu yakalamak bizim için çok önemlidir. Modumuzu yükseltir ve kendimizi çok daha iyi hissederiz. Bunun için saçının zemin rengine göre hangi rengi tercih edersen istediğin tonu yakalayabileceğini iyi bilmen gerekir. Tabii boyanın kalitesi de saç renginin parlaklığı ve saçının sağlığı gibi faktörler açısından çok önemli. Bizde sana fikir vermesi için Schwarzkopf markasının Pure Color serisini inceledik.

Portrait Photography of Woman With Red Hair

Özellikleri

  • Saç boyamayı kolaylaştıran ilk jel boyadır.
  • Formülündeki Aloe Vera, Kaktüs ve Aquaxyl sayesinde saça nem kazandırıyor, eşsiz yumuşaklık ve parlak görünüm sağlar.
  • Beyazları mükemmel kapatarak saç rengine uzun süre kalıcılık kazandırır.
  • Jojoba yağı içeren bakım kremi ile saçlar sağlıklı, canlı ve ışıltılı görünür.

Satın Almak İçin:  

Renk Kartelası

Pure Color serisinde ki renklerin adlandırılmaları o kadar tatlı ki insanı cezbediyor. Tarçınlı keklere, çikolatalara, turtalara birlikte bakalım.

Koyu Tonlar

1.4 Siyah Üzüm Reçeli siyah ve maviyi birleştiren gece mavisi saç rengi. En çok açık tenli hanımlara yakışsa da, buğday tenli hanımlarda tercih edebilir. Çok yoğun bir renk olduğu için esmer teni boğar. Özellikle uzun süre gece mavisine boyanmış saçtan dönmenin çok zor olacağını ve çok akan bir renk olduğunu unutma.

3.68 Böğürtlenli Brownie kızıl yansımalar olan kahve ile kızılı birleştiren harika bir renk. Özellikle beyaz tenli ve buğday tenli bayanlara çok yakışıyor. Eğer saç rengin zaten kahve tonlarındaysa bu renk tam sana göre.

4.6 Bitter Brownie saçlarında çok tatlı ve ışıl ışıl kahverengi isteyenler için ideal. Her ten rengine çok yakışır. Üstelik de çok akan renklerden değildir ve seni daha canlı gösterir.

5.1 Buzlu Çikolata siyahtan biraz daha açık, koyu kahve. Her ten rengine uyum sağlar. Seni çok daha genç gösterir ve canlı renkler kadar makyaj gerektirmez.

Kahve Tonları

5.5 Sıcak Çikolata kahvenin çok canlı hali. Hemen her ten rengine yakışacağı gibi özellikle kahverengi gözlü ve çilli hanımlarda nefis durur. Seni daha enerjik gösterir ve bu renkle hafif bir makyajla bile hazırsın demektir.

5.6 Çikolatalı Sufle aslında koyu kahve bakır. Yani içinde hafif bakır yansımaları olan kahverengi. Bakır ya da bakır yansımalı tonlar açık ve buğday tenlilere daha uygun. Esmer hanımlar ise bakır yerine kızıl tonlarını tercih etmeli.

6.0 Az Sütlü Çikolata çok tatlı bir koyu kumral. Her ten rengine yakışsa da esmer ve buğday tene daha çok yakışıyor. Doğallıktan yanaysan az sütlü çikolata tam sana göre.

7.0 Buzlu Kestane aslında altın parıltılı kahve. Ne tam sarı ne tam kahve olduğu için her ten rengine yakışır. Tenin açıksa rengin içindeki altın yansımaları koyuysa kahveyi arttırarak ten rengine en uygun altın parıltılı kahveyi oluşturabilirsin.

Bakır ve Kızıl Tonları

6.58 Frambuazlı Çikolata en dikkat çekici renklerden biri kızılın yoğun ve koyu tonu. Her ten rengine yakışır. Özellikle esmersen frambuazlı çikolata tam sana göre. Eğer beyazların varsa dip boyan çıktığında kızıl saçta çok göze batacağını ve bütün havluların kızıl olacağını unutma.

6.88 Vişneli Turta kızılın en parlak ve canlı formu yani ateş kızılı. En çok açık tenli bayanlara yakışıyor. Vişneli turta dikkat çekici kızılın en iddialı hali. Bu rengi kullanacaksan çok akacağını, o yüzden bir kaç haftada bir sadece dip boyası değil komple boya gerektireceğini ve makyajla tamamlanması gerektiğini unutma.

7.57 Krem Karamel ışıl ışıl ve çok tatlı bakır saç rengi. Esmer tenli hanımlar için uygun değil. Bakır da kızıl gibi akan renklerden. O yüzden canlılığını korumak için bakımın önemli olduğunu ve boyanı sık tazelemen gerektiğini unutma.

7.7 Tarçınlı Kek tam bir tarçın bakır yani nerdeyse turuncu. Açık ten rengine sahip hanımlara uygun. Hele bir de çillerin varsa kendi renginmiş kadar doğal durur. Tarçınlı kek makyajla tamamlaman gereken, bakımını aksatmaman gereken ve çok aktığı için bir aya kalmadan, bir kaç haftada bir tazelemen gereken bir renk.

Sarı Tonları

8.0 Vanilyalı Tart küllü sarı saç rengi. Küllü sarının en güzel yanı hemen her cilt rengine uyum sağlaması. Eğer sarı saç rengi kullanmak istiyorsan ama açık tenli olmadığın için yakışıp yakışmayacağı tereddütünde kalıyorsan vanilyalı tartı tercih edebilirsin. Yine de tamamen boyatmak konusunda emin değilsen ombre ya da balyaj da yaptırabilirsin.

8.4 Bal Badem koyu sarı saç rengi. İsteyen hemen herkes kullanabilir. Cilt rengine göre tonunda hafif oynamalar yapabilirsin. Sarı saç demek mutlaka ilk akla gelen platin tonları demek değildir. Koyu sarı saç üstelik çok da doğal duruyor.

9.0 Süt Reçeli açık sarı saç rengi. En çok beyaz tenli hanımlara yakışıyor. Makyajla tamamlanması gerekiyor. Kızıl, bakır tonları çok akmıyor, sürekli tazelenmek gerektirmiyor.

Kızlar, Schwarzkopf Pure Color serisi ile ilgili tecrübelerinizi bizimle paylaşır ve saçını boyamayı düşünenlere de fikir verirseniz çok sevinirim.

Schwarzkopf Pure Color Deneyenler

0 0 0 1 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478