DNA Örgü ile Fark Yarat

Marjinal seçimler yapmak sana göreyse, fark yaratmak en iyi bildiğin şeyse  DNA örgü ile tam da istediğin görüntüyü yakalayabilirsin. Saçların çok kısa olmadığı müddetçe bu örgüyü rahatlıkla uygulayabilirsin. DNA örgü, adından da anlaşılacağı gibi saç tutamlarının bir araya gelip tıpkı DNA sarmalının şeklini alacak biçimde örülmesiyle oluşur.  İlk bakışta DNA örgü çok karmaşık ve yapımı zor gibi görünebilir ama emin ol bir kaç denemeden sonra rahatlıkla uygulayacaksın.

DNA Örgü Nasıl Yapılır?

  • DNA örgü için önce saçlarının düz ve uysal olması lazım, kıvırcık ya da dalgalı saçlar bu model için pek de uygun değil o yüzden eğer saçların düz değilse düzleştirmeli ve kabarmasını, elektriklenmesini önlemek için serum kullanmalısın ayrıca böylece örgü bittiğinde modelin çok daha pürüzsüz ve güzel durur.
  • Saçlarına yüzüne yakışacak şekilde bir ayrım yap sonra saçlarını ister arkadan, ister yandan ister tepeden sıkı bir atkuyruğu yap (genellikle bu şekilde kullanılır ama eğer istersen atkuyruğu yapmadan da örgüyü direk uygulamaya başlayabilirsin).
  • Atkuyruğunu klasik fransız örgüsü yapacakmış gibi 3 tutama ayır.
  • Sağ ve soldaki tutamların dışa bakan taraflarından ince birer tutam al, sağdaki ince tutamı ortadaki tutamın altından geçir, soldaki ince tutamı ortadaki tutamın üstünden geçir.
  • Örgünde en güzel görüntüyü yakalamak için tutamlarının olabildiğince ince ve sık olması gerekir.
  • İstersen örgüye başlamadan önce at kuyruğundan ince bir tutam bırak ve atkuyruğunu yapıp topladığın lastiğin etrafını sar.
  • Stilini tamamladıktan sonra sprey ile modelini sabitle ve kalıcı hale getir.

DNA örgünün kendini göstermesi için sıkı şekilde örülmesi lazım, bu model salaş örgüyü kaldırmıyor.

DNA örgü yapım videosu

                                                                                 DNA Örgü Modelleri

Gördüğün gibi DNA örgüsünü ister atkuyruğu yaptıktan sonra, ister saçını yarım topladıktan sonra ister burgulu bir modelin devamında yapabilir, aksesuarlarla da örgünü süsleyebilirsin, hele ki eğer saçların çok renkli ise örgünde saç tonların çok güzel gözükür.

0 0 1 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478