Günlük Atkuyruğu

Atkuyruğu hemen hepimizin günlük hayatında yer alan bir model. Herkes tarafından sevilerek kullanılır. Hem pratik, hem de okula, işe, spora, hatta düğüne giderken bile uyarlanabilir. Burada önemli olan hangi tarz atkuyruğunu nerede kullanman gerektiğini bilmek. Abiye model at kuyruğunu günlük kullanmak veya spor atkuyruğunu özel günde kullanmak rüküş bir görüntü oluşturur. Biz de günlük kullanabileceğin atkuyruğu modellerini derledik.

Daha çok okula, spora giderken ya da gündüz dışarı çıkarken tercih edebileceğin spor modelleri düz ya da hafif dalgalarla yapabilirsin. Bu tarz durumlarda atkuyruğunun çok ağır ve abiye olmaması için saçının yapısını bozmadan, krepe yapmadan, çok yükseltmeden, aşırı spreylemeden, güzelce tarayarak ve gevşek şekilde yapılmalıdır.

Burada saçın yapısını bozmadan kasıt mesela kıvırcık saçların varsa düzleştirmeden ve aşırı sıkmadan toplamaktır. Hatta enseden, kulak diplerinden, ön taraftan hafif saçlar düşürebilirsin. İsteğe göre perçem de kullanılabilir.

Sarı Saçlı Kadın

Günlük kullanmak için  yarım atkuyruğu da güzel bir alternatif. Saçının sadece üst kısmını hafif ya da sıkı şekilde tamamen zevkine ve tarzına göre toplayarak elde edebilirsin.

Saçının ön kısmından bir kaç parçayı yüzüne düşürdükten sonra kalan saçını tepeden, çok sıkmadan topla. Atkuyruğunu maşala.

at kuyruğu, dikey atış, Kadın içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Hafif dalgalı ya da kıvırcık saçlarına da yarım atkuyruğu yaparak kullanabilirsin. Saçın kıvırcık değilse örüp açarak ya da şekillendirici sürüp vigo başlığıyla kurutarak kıvırcıklığı elde edebilirsin.

Enseden topladığın saçının etrafına sardığın ufak bir kurdele ile saçını farklılaştırabilirsin.

Klasik şekilde tüm saçını enseden toplayarakta sade ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğin atkuyruğu modelini elde edebilirsin.

Saçlarını tepeden ama çok sıkmadan topladıktan sonra etrafına, tarzına göre istediğin renkte ve modelde fular sararak modelini güzelleştirebilirsin.

Eğer biraz daha renk ya da hareket katmak istiyorsan atkuyruğunu fular ile sarabilir, renkli ya da taşlı tokalar, aksesuarlar kullanabilirsin.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478