Hacimli ve Şık Atkuyruğu Modelleri

Atkuyruğu davetlerin, okulun, işin kısacası her yerin ve zamanın modeli. Özellikle hacimli atkuyruğunu hepimiz çok severiz. Ünlü isimlerin bile davetlerde hatta kırmızı halıda bile tercih ettiği hacimli atkuyruğunun en şık formlarını seninle paylaşmaya geldik.

Yüz tipin hafif de olsa uzunsa çok tepeden ve çok bombeli bir model tercih etmemelisin. Bir tutam saçı tokanın etrafına sararak modelini güzelleştirebilir ve topladığın saçlarına doğal dalgalar vererek atkuyruğuna hacim katabilirsin. İstersen hafif bir makyaj ve rengarenk iri küpelerle modelini tamamlayabilirsin.

Bu cool atkuyruğunu elde etmek için saçının tepe kısmına hafif krepe yaptıktan ve saçlarına iri maşayla hafif dalgalar ver ve sonra enseden saçını çok sıkmadan, gevşek bir şekilde atkuyruğu yap. İstersen önlerden ve kulak diplerinden saçlar bırakabilirsin.

Bu şık atkuyruğunu elde etmek için saçına iri maşa ile dalga ver ve sağdan soldan kalın tutamları dahil etmeden sadece arkadan bir kısmı enseden atkuyruğu yap. Önden bir kaç tutam saçı yüzüne düşürdükten sonra, ilk başta dahil etmediğin saçları atkuyruğunun etrafına sararak ya da yakınına sabitleyerek modeline dahil et.

Orta boy saçlarını tepeden atkuyruğu yaparsan çok uzun olmadığı için cılız bir model elde edersin. O yüzden çok tepeden değil arkadan, çok sıkmadan ve hafif dalgalarla atkuyruğu yapabilirsin.

Önden bir parça saçı serbest bıraktıktan sonra geri kalan saçı, tepene krepe yaptıktan ve doğal dalgalar elde ettikten sonra toplayarak en özel günlerde bile kullanabilirsin.

Saçına maşa ile sık dalgalar verdikten sonra saçının özellikle tepe kısmını sıkmadan, hafif kabarık bırakarak yaptığın atkuyruğunu en sade elbiselerinle bile iri takılarla kombinleyerek kullanabilirsin.

Bu modeli elde etmek için daha önce hacimli atkuyruğu yapmanın taktiği yazımızda bahsettiğimiz tekniği uygulamalısın. Hafif maşaladığın saçının sadece ön kısmını tepede tutturduktan sonra geri kalan saçları atkuyruğu yap ve ilk topladığın saçını diğerinin üstüne bırakarak gizle. Böylece iki atkuyruğu yapıp modelini çok daha hacimli gösterebilir ama sanki tek bir atkuyruğu yapmış gibi gösterebilirsin.

Atkuyruğunu biraz daha hacimli yapmanın bir yolu da boy ve uçlara, toplamadan önce ya da topladıktan sonra dalgalar vermektir. Böylece sade atkuyruğun bile çok daha iddialı hale gelebilir.

0 0 1 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478