Kızıl Saç Makyajı

Popülerliğini hiç bir zaman kaybetmeyen, taşıması cesaret isteyen kızıl saç, iddialı olduğu kadar bakımı zor ve makyajla da tamamlanması gereken bir renk. Kızıl saç doğru makyajla tamamlandığında seni daha da canlı ve aydınlık gösterir. Eğer kızıl saçlarını nasıl tonlarda makyajla tamamlaman gerektiğini öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin.

Öncelikle şunu bilmelisin ki, kızıl saçların çok göze çarpacağı için makyaj tonlarının seçiminde dikkatli olman gerekir. Fondöten seçerken açık tenli de olsan, koyu tenli de olsan saç renginden ziyade cilt tonuna en yakın tonda fondöteni seçmelisin ki sürdüğünde cildinle bütünleşmeli ve boyun kısmınla farklı renk durmamalı. Dikkat etmen gereken, saçların kızıl olacağı için pembe bazlı değil sarı bazlı fondöten tercih etmek ve cildin yağlı mı kuru mu olduğuna göre mat ya da su bazlı fondöten seçmek.

Kızıl saçlara en çok yakışan göz kalemi ve far renklerinin başında kahve, bej ve yeşilin tonları geliyor. Burada kaçınman gereken siyah göz kalemi çünkü saçların zaten çok ön planda olduğu için siyah göz kalemi çok sert kalabilir. Rimel olarak ise yine göz makyajınızda yaptığınız gibi kahve rimel kullanabilirsin ama daha dikkat çekici bir makyaj yapmak istiyorsan siyah rimel de tercih edebilirsin. 

Sana en çok yakışacak allık renkleri ise saçlarınla uyum sağlayacak şeftali ve turuncu tonlarıdır. Cildinle ve saçınla uyum sağlayacak şekilde kırmızı tonlarını da rahatlıkla kullanabilirsin. Dudaklarında ise saç rengin ve göz makyajınla uyum sağlayacak şekilde kahve, şeftali, bakır ve kırmızı tonlarını tercih edebilirsin.

Şunu unutma ki kızıl saçların zaten yeteri kadar canlı olduğu için eğer göz makyajını da canlı yaparsan allığında ve rujunda çok hafif tonları kullanmalısın. Aynı şekilde eğer kırmızı tonlarında ruj sürmek istiyorsan da göz ve cilt makyajını hafif yapmalısın.

Markaların kızıl tonları için Koleston, L’Oréal, Garnier, Schwarzkopf, saç bakımı için Işıltılı Kızıllar İçin Saç Bakımı, kıyafetlerinde tercih etmen gereken renkler için Kızıl Saçlılar Hangi Renk Kıyafetleri Tercih Etmeli başlıklarımızı inceleyebilirsin.

Kızlar, siz kızıl saçlarınıza hangi tonlarda makyaj yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478