Şarap Kızılı Saç Rengi

Kızıl, albenisi yüksek ve cesaret isteyen bir saç rengi çünkü boyaması, akması, bakımı ve makyajıyla ekstra özen ve bakım isteyen bir renk ama bütün bunları göze aldığında ve her şeyi doğru yaptığında tüm dikkatleri üzerine çeken ışıl ışıl saçlara sahip olursun. Eğer kızıl saç rengi senin de aklını kurcalıyorsa, kızılın en güzel tonlarından şarap kızılını senin için inceledik.

Şarap kızılı saç rengi kızılın, koyu ve sıcak tonlarından. İçinde bakır olmayan bordo yansımalara sahip oldukça yoğun bir kızıl tonu. Bir çok markada şarap kızılı, renk kartelasındaki en koyu kızıl tonudur. 

Şarap Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Şarap kızılı, yoğun ve koyu bir ton olduğu için hemen herkesin tereddüt etmeden kullanabileceği bir renk. Koyu ten rengine zaten ateş kızılı gibi canlı ya da bakır gibi açık tonlar tavsiye edilmezken, şarap kızılı gibi yoğun kızıllar çok yakışır. Açık ten rengiyle ise kontrast yaratarak çok hoş bir uyum yakalar. 

Şarap Kızılı Saç Rengini Nasıl Elde Edersin?

Şarap kızılı elde edilmesi zor bir renk değil. Burada önemli olan iki unsur var biri saç rengin diğeri ise saçının doğal mı yoksa boyalı mı olduğu. Eğer saç rengin açıksa doğal ya da boyalı olması farketmez şarap kızılına geçmen kolay olur çünkü kızıl yoğun bir renktir ve açık saç rengini hemen örter. Sadece eğer saçın röfleliyse ya da ombre gibi geçişli renkteyse istediğin rengi bir kerede yakalayamayabilirsin. Böyle durumlarda saçının dipleri farklı uçları farklı tonlarda kızıl olabilir ama muhtemelen ikinci boyamanda saç rengin tamamen oturacaktır. Eğer saç rengin koyuysa ve doğalsa, ilk boyamanda istediğin rengi yakalayamayabilirsin çünkü senin saç rengin koyu ve boyamak istediğin renkte koyu olduğu için sonuçta şarap kızılı değil de kendi saç renginin üstüne kızıl yansımalar olan bir renk yakalayabilirsin. Bu durumda boyanı tazeledikçe saç rengin istediğin kıvama gelecektir. Eğer saç rengin koyu ve boyalıysa işin daha zor çünkü saçını koyu boyadıkça renk pigmentleri saçına iyice nüfuz eder ve değiştirmek zorlaşır. O yüzden koyu boyanmış saçlarından, şarap kızılına geçmek istiyorsan açıcı uygulaman gerekir. Önce açıcı ile saçını biraz açıp sonra şarap kızılına boyarsan, istediğin sonucu yakalayabilirsin.

Boya Alternatifleri

Palette Deluxe 5-889 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin:        


Koleston 5-66 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin      


L’oréal Paris Excellence Creme 6.66 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin:     


Nevaton 5.66 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin:   


Neva Color 5-66 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin:    


Sea Color 4.65 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin:     


Maxx Deluxe Beauty Expert 4.65 Şarap Kızılı Saç Boyası

Satın Almak İçin:     

BioMagic 55.55 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin :   


Green Therapy 5.66 Şarap Kızılı

Satın Almak İçin :    


Şarap Kızılı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Kızıl saç rengi maalesef çok akar. Elbette saçını hangi renge boyatırsan boyat, ilk boyandığı andaki parlaklığı daimi olmaz. Saçını yıkadıkça ve zaman geçtikçe saç rengin solar ama kızıl renkte bu daha çok ve belirgindir. O yüzden kızıl saç renginin bakımı da ekstra önemlidir. Saç rengini olabildiğince korumak ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olmak için

  1. Saçını çok sık yıkamamalısın. Saç yıkama rutinin haftada 2, en fazla 3 kez olmalı.
  2. Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş, renk koruma ve canlandırma özelliği olan ya da kızıl saçlara özel şampuan ve saç kremi tercih etmelisin.
  3. Saç renginden ve tipinden bağımsız olarak sıcaklığın saçını kurutmaması için olabildiğince soğuk suyla yıkamalı ve soğuk havayla kurutmalısın. Sıcak havayla kurutacaksan da fön makinesini saçına yakın tutmamalısın.
  4. Duş sonrası durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini tercih etmelisin. Böylece bir dahaki yıkamaya kadar saçın beslenmeye devam eder.
  5. Saçının nem ihtiyacını karşılamak için haftada 1 ya da 2 kez saç bakım maskesi yapmaya özen göstermelisin.

Bonus: Kızıl saçta en önemli şeylerden biri saç bakımın kadar boyama rutinindir. Her dip boyası yaptığında ya da iki seferde bir, bekleme süresinin bitmesine az bir zaman kala, boyayı saçının boy ve uçlarına da sürmelisin. Böylece saç rengin tazelenmiş olur. Eğer saç rengini ara ara da olsa tazelemezsen, ne kadar bakım yaparsan yap, saçının solmasını engelleyemezsin.

Şarap Kızılı Saç Renginin Makyajın Nasıl Olmalı?

  • Cilt makyajını yaparken, kullanacağın fondöten cildinle bütünleşecek ve boyun bölgenle ton farkı yaratmayacak renkte olmalı. Yapı olarak ise eğer cildin yağlı ise mat yapıda, kuru ise su bazlı olmalı.
  • Göz makyajını yaparken bej, kahve ya da yeşil tonlarını kullanırsan senin için doğru tercih olur.
  • Saçınla uyum sağlayacak allık renkleri ise şeftali, kırmızı ve turuncu tonlarıdır.
  • Dudak makyajında ise hem saç renginle hem de makyajının bütünüyle uyum sağlayacak şeftali, bakır ve kırmızının tonlarını tercih edebilirsin.

Bonus: Şarap kızılı saç rengi zaten çok yoğun ve çarpıcı bir renk olduğu için makyajındaki tonlamalar çok önemlidir. Çok göz alan, çarpıcı ve zıt renklerden oluşan bir makyaj zaten dikkat çekici saçlarınla rüküş bir görüntü oluşturabilir. 

 

 

 

1 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478