Yağlı Saçlar İçin Yapman Gerekenler

Saçın yapısı yağlı ise ya da dış etkenlerden dolayı çabuk yağlanan bir saçsa, saçındaki yağı akıtmak ve parlak görünümü gidermek için sürekli çözüm arayışında olursun. Üstelik bir de saçların düzse yağlı formu daha da belli olur. Bizde yağlı saç için yapman gerekenleri senin için hazırladık.

1. Şampuan

Woman in White Towel Standing in Front of the Mirror

Yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş, saçlarını hem derinlemesine temizleyecek hem de yağlı görünümü giderecek şampuanları tercih etmelisin.

2. Saçı taramak

Photo Of Woman Wearing Red Shirt

Saçını sabah uyandığında tarayıp gün içinde bir daha taramamaya özen göster çünkü saçı sürekli taramak saç dibindeki yağların saç uçlarına kadar ulaşmasına neden olur.

3. Saçı sıkmak

Photo Of Woman Wearing Black Sweater

Saçını çok sıkı topladığında ya da topuz yaptığında yani saçını sıktığında bu saç derisi tarafından tehdit gibi algılanır ve daha fazla yağ salgılanmaya başlar. Bu yüzden saçını çok sıkmamaya özen göster.

4. Saçı sık yıkamak

Photo Of Woman Wearing Black Top

Saçını yağdan arındırmak için sık sık yıkamak isteyebilirsin ama sık yıkamakta saçının daha çok yağlanmasına sebep olur. O yüzden eğer bir süre çok sık yıkamamaya özen gösterirsen saçın bağışıklık kazanır.

5. Saç kremi

Woman Sitting Near Wall

Normalde saç kremini diplere değdirmeden, saçın boy ve uçlarına uygularız ama yağlı saçlarda saçı daha da ağırlaştırmaması için saç kremini sadece uçlara uygulaman daha doğru olur.

6. Saç durulama

Woman Standing on Concrete Pavement

Saçını iyi durulaman çok önemli çünkü saçında kalan şampuan ya da saç kremi kalıntıları saçına hem zarar verir hem de yağlanmayı hızlandırır.

7. Isı

Photo Of Woman Sitting On Yellow Chair

Saçı çok sıcak suyla yıkamak ve yüksek ısıda hem de yakından kurutmak saçı ve saç derisini kurutur, kuruyan saç derisi de kendini savunmak için daha fazla yağ üretir.

8. Saç şekillendiriciler

Photo Of Woman Wearing Black Top

Yağ zaten saçı parlatır ve ağırlaştırır. Bir de jöle gibi saça parlaklık veren ürünlerin aşırı kullanımı da hem saçı parlatır hem de saçta birikerek daha da ağırlaştırır.

9. Kuru şampuan

Photo Of Woman Holding Her Sunglasses

Çok sık kullanılması tavsiye edilmese de en azından son dakika çıkan planlarda kullanarak yağlı görünümden kurtulabilirsin.

Kızlar, yağlı saçlarınız için neler yapıyorsunuz? Lütfen yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478