Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır rengi, turuncu bakır veya irlanda bakırı olarak da adlandırılan, bakırın en iddialı ve en canlı tonudur. Son yıllarda özellikle Elçin Sangu, Meryem Üzerli gibi ünlülerle birlikte başlayan akım giderek yayılıyor. Hepimizin imajımızda değişiklik yapmak istediği zamanlar vardır. Bunun için illa moralimizin bozuk olması ya da sevgilimizden ayrılmamız gerekmez. Eğer sende kendinde değişiklik istiyor ve seni daha canlı, iddalı ve enerjik gösterecek bir renk arıyorsan tarçın bakır tam sana göre. 

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarçın bakır, bakırın en açık ve canlı hali olduğu için en güzel beyaz tende durur. Eğer hem beyaz tenli hem de çilli isen tarçın bakır sende kendi renginmiş kadar doğal durur. Ayrıca ela ve yeşil göz rengi de bakır ile kontrast oluşturarak çok daha fazla ön plana çıkar. Eğer saçlarının mat ve soluk görünümünden rahatsızsan ya da yüzünü daha aydınlık gösterecek bişiler arıyorsan bu rengi tercih etmelisin.

Bakır saçı kullanman için illa açık tenli olmana gerek yok. Tarçın bakır açık tenlilerde daha güzel durabilir ama kahve bakır gibi buğday tenlilere yakışacak bakır tonları da var. Çok esmer tenli olmadığın müddetçe bakır renklerinden sana yakışacak bir ton mutlaka bulabilirsin.

Saçını Kendin Tarçın Bakıra Nasıl Boyarsın?

Woman in Black and White Floral Long Sleeve Blouse and Red Skirt Wearing Sunglasses

Tarçın bakır saç rengi bakır-kızıl renkleri arasında ki en açık ve canlı ton, tıpkı sarı saçların platini gibi düşünebilirsin. Nasıl ki koyu saçtan platine açıcı olmadan geçmek mümkün değilse tarçın bakırda da aynı şey geçerli. Saçın sarı gibi açık renkse istediğin rengi elde etmen kolay olur, değilse açıcı uygulaman gerekir. Biliyorsun ki açıcı kimyasal bir maddedir o yüzden uygularken çok dikkat edilmesi gerekir yoksa yıpranma bir kenara saçın yanabilir ve kopabilir. 

Boya Marka Alternatifleri

 

Schwarzkopf Pure Color 7.7 Tarçınlı Kek

 

Satın Almak İçin: 


 

Palette Deluxe 7-77 Yoğun Parlak Bakır

 

Satın Almak İçin:  


 

Palette Kalıcı Doğal Renkler 8-77 Tarçın Bakır

 

Satın Almak İçin:


 

Loreal Excellence Intense 7.43 Tarçın Bakır

Satın Almak İçin:


 

Schwarzkopf Colour Specialist 7.7 Sıcak Bakır

 Satın Almak İçin:


 

Palette Göz Alıcı Renkler 7-77 Yoğun Bakır

Satın Almak İçin:  

 


 

Sea Color 8/45 Tarçın Bakır

Satın Almak İçin:  

 

Bakır saç rengi bakımı için Bakır Saç Bakımı, en doğru makyaj için de Bakır Saç İçin En Doğru Makyaj Tonları başlıklarımızı inceleyebilirsin.

1 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478