Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır rengi, turuncu bakır veya irlanda bakırı olarak da adlandırılan, bakırın en iddialı ve en canlı tonudur. Son yıllarda özellikle Elçin Sangu, Meryem Üzerli gibi ünlülerle birlikte başlayan akım giderek yayılıyor. Hepimizin imajımızda değişiklik yapmak istediği zamanlar vardır. Bunun için illa moralimizin bozuk olması ya da sevgilimizden ayrılmamız gerekmez. Eğer sende kendinde değişiklik istiyor ve seni daha canlı, iddalı ve enerjik gösterecek bir renk arıyorsan tarçın bakır tam sana göre. 

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Tarçın bakır, bakırın en açık ve canlı hali olduğu için en güzel beyaz tende durur. Eğer hem beyaz tenli hem de çilli isen tarçın bakır sende kendi renginmiş kadar doğal durur. Ayrıca ela ve yeşil göz rengi de bakır ile kontrast oluşturarak çok daha fazla ön plana çıkar. Eğer saçlarının mat ve soluk görünümünden rahatsızsan ya da yüzünü daha aydınlık gösterecek bişiler arıyorsan bu rengi tercih etmelisin.

Bakır saçı kullanman için illa açık tenli olmana gerek yok. Tarçın bakır açık tenlilerde daha güzel durabilir ama kahve bakır gibi buğday tenlilere yakışacak bakır tonları da var. Çok esmer tenli olmadığın müddetçe bakır renklerinden sana yakışacak bir ton mutlaka bulabilirsin.

Saçını Kendin Tarçın Bakıra Nasıl Boyarsın?

Woman in Black and White Floral Long Sleeve Blouse and Red Skirt Wearing Sunglasses

Tarçın bakır saç rengi bakır-kızıl renkleri arasında ki en açık ve canlı ton, tıpkı sarı saçların platini gibi düşünebilirsin. Nasıl ki koyu saçtan platine açıcı olmadan geçmek mümkün değilse tarçın bakırda da aynı şey geçerli. Saçın sarı gibi açık renkse istediğin rengi elde etmen kolay olur, değilse açıcı uygulaman gerekir. Biliyorsun ki açıcı kimyasal bir maddedir o yüzden uygularken çok dikkat edilmesi gerekir yoksa yıpranma bir kenara saçın yanabilir ve kopabilir. 

Boya Marka Alternatifleri

 

Schwarzkopf Pure Color 7.7 Tarçınlı Kek

 

Satın Almak İçin: 


 

Palette Deluxe 7-77 Yoğun Parlak Bakır

 

Satın Almak İçin:  


 

Palette Kalıcı Doğal Renkler 8-77 Tarçın Bakır

 

Satın Almak İçin:


 

Loreal Excellence Intense 7.43 Tarçın Bakır

Satın Almak İçin:


 

Schwarzkopf Colour Specialist 7.7 Sıcak Bakır

 Satın Almak İçin:


 

Palette Göz Alıcı Renkler 7-77 Yoğun Bakır

Satın Almak İçin:  

 


 

Sea Color 8/45 Tarçın Bakır

Satın Almak İçin:  

 

Bakır saç rengi bakımı için Bakır Saç Bakımı, en doğru makyaj için de Bakır Saç İçin En Doğru Makyaj Tonları başlıklarımızı inceleyebilirsin.

Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Saç bakımın ilk adımı doğru şampuan ve saç kremi ikilisidir. Peki sen hangi içeriğe sahip şampuan ve saç kremi kullanmalısın? Eğer saçını tarçın bakıra döndürmek için açıcı kullanıldıysa, minimum düzeyde de olsa yıpranma meydana gelir. Bu durumda şampuan-saç kremi ikilisini, zayıf ve yıpranmış saçlara özel onarıcı ve güçlendirici özellikte seçebilirsin. Bununla birlikte tarçın bakır çok akan bir renk olduğu için bir aya kalmadan saçının ilk boyandığı zaman ki parlaklığı kaybolur. Bunun için şampuan ve saç kremini boyalı saçlar için renk koruyucu özellikte de seçebilirsin. Tabii ki saç rengin ne olursa olsun, saçını olabildiğince sıcak sudan, sıcak fönden ve ısıl işlemlerden uzak tutmaya, eğer ısıya maruz kalacaksa da  ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmaya, duştan sonra durulama gerektirmeyen bakım ürünleri kullanmaya ve saç maskesi yapmaya özen göstermelisin.

Nasıl Makyaj Yapmalısın?

Tarçın bakır çok canlı ve enerjik bir renk olduğu için, rüküş görünmemek için makyaj tonlamalarına dikkat etmelisin. Fondötenini çok koyu olmayan, cilt renginle bütünleşecek tonda ve yağlı mı, kuru mu faktörlerine bağlı olarak cilt tipine uygun özellikte seçmelisin. Göz makyajında saçını tamamlayacak nude, bakır, toprak tonlarını ya saçınla kontrast oluşturacak yeşil, mavi tonlarını tercih edebilirsin. Yapmaman gereken ise yoğun ve koyu göz makyajıdır. Allığın ise makyajına göre kırmızı ya toprak tonlarında olabilir. Tarçın bakır saç renginde kaşının rengi de önemli. Eğer kaşların çok koyuysa boyayabilir ya da kaş farı, kaş kalemi gibi kozmetik ürünlerini kullanabilirsin. Ruj sürerken ise yine makyajının bütüne ve yakalamak istediğin havaya göre kırmızı ya da toprak tonlarını tercih edebilirsin.

Kızlar, tarçın bakır saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478