Kahve Bakır Saç Rengi Hakkında Her Şey

Bakır son yıllarda tarzında değişiklik yapmak isteyenlerin ilk tercihi. Özellikle yıllardır klasik saç renkleri etrafında dönüp duruyorsan, bakır kahve sana kendini çok daha güzel ve tazelenmiş hissettirecek. Hem çok trend hem de dikkat çeken sıcacık bir renk. Bakır saç rengi seninde aklını kurcalıyor ama tereddütlerin varsa, merak ettiğin her şey burada!

Kahve bakır, bakırın en çok tercih edilen hali çünkü tamamen turuncu olmayan, bakır ve kahvenin bir araya gelmesiyle oluşan sıcacık bir renk. Özellikle düzenli bakım yapıldığında daha parlak daha pürüzsüz ve tüm dikkatleri üzerine çeken bir renk haline geliyor. Her ne kadar çok akan ve bakım isteyen bir renk olsa da, sizi daha göz alıcı göstermesi ve kendinizi iyi hissettirmesiyle, bir kere kullanmaya başladıktan ve kendine yakıştırdıktan sonra vazgeçmenin zor olacağı bir renk.

Bakır kahvenin bu kadar popüler olmasının başka bir nedeni de bakır rengini seven kadınların, turuncu bakıra cesaret edememeleri çünkü turuncu bakır hem çok iddialı hem de çok canlı bir renk. Üstelik açık tenli değilsen muhtemelen turuncu bakırı kendine yakıştırmayacaksın ama kahve bakır biraz daha seni korkutmayan ve yakışması daha muhtemel bir renk. Üstelik hem kumralsan hem de bakır seni cezbediyorsa da kumrallıktan çok sapmadan deneyebileceğin bir renk.

Kahve bakır saç rengi kimlere yakışır, kimler kullanabilir diye soracak olursan. Hem açık tenli hem de buğday tenli kadınlar tercih edebilir. Burada renkten ziyade tonlamada önemli. Ten rengine göre saç renginin içindeki turuncunun ve kahvenin miktarı ayarlanarak, sana en çok yakışacak renk elde edilebilir. Ten rengin ne kadar açıksa o kadar turuncu, ne kadar koyuysa o kadar kahve katılarak yapılan tonlama senin için en uygun saç rengini ortaya çıkartır. Çok esmer tenli isen bakırı sadece ışıltı ya da ombre gibi kullanabilir ya da daha çok kızıl renklere yönelebilirsin.

Saçını Kendin Nasıl Boyarsın?

İstediğin bakır yansımaları olan kahve saç rengini elde etmek için saçının rengi ve doğal olup olmadığı önemli. Eğer saçın koyuysa, bakır kahveye boyamak için önce açıcı uygulanması gerekir ama saçın doğalsa geçiş biraz daha kolay, hem koyu renk hem de boyaysa daha zordur. Açıcı kimyasaldır o yüzden uygularken çok dikkat edilmesi gerekir. Yanlış bir uygulama, saçta yıpranmaya hatta yanmaya ve kopmaya neden olur. O yüzden ilk uygulamada saçın açılması ve boyanması işini profesyonele bırakman saçının sağlığı ve istediğin rengi elde etmen açısından daha doğru olur. Saçın başarıyla açıldıktan ve boyandıktan sonra istersen kendin boyamaya devam edebilirsin.

Kahve Bakır Boya Alternatifleri

Palette Deluxe 7-57 Tarçın Kahve

Satın Almak İçin:       


Loreal Excellence Intense 5.45 Bakır Kahve

Satın Almak İçin:  


L’Oréal Paris Excellence 6.45 Bakır Kahve

Satın Almak İçin:      


Koleston 6/74 Terakotta

Satın Almak İçin:    


Palette Deluxe 6-70 Kahve Bakır

Satın Almak İçin:


Palette Göz Alıcı Renkler 6-70 Çilekli Çikolata

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Bakır rengin dezavantajı çok akması. Bunu olabildiğince önlemek ve rengin parlaklığını korumak için yapman gerekenler:

  • Saç bakımında boyalı saçlar için özel üretilmiş, boya koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmalısın.
  • Sıcaklık saçı kuruttuğu için duşta iken olabildiğince soğuk ya da soğuğa yakın suyla saçını yıkama ve duştan çıktığında mümkün olduğu kadar soğuk havayla kurutmalısın.
  • Duştan çıktıktan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünleri kullanmalısın.
  • Haftada bir ya da iki defa saç bakım maskesi uygulayarak, saçının nem ihtiyacını karşılamalısın.
  • Saçının yıpranmaması için ısıl işlemlerden olabildiğince kaçınmalısın. Yapacağın zaman ise öncesinde saçına mutlaka ısıya karşı koruyucu ürün uygulamalısın.
  • Bakır saçın bakımında önemli bir diğer nokta ise saç boyama rutinin. Saç boyama periyotlarını çok uzun tutarsan, saç rengin akıp solabilir. Bunun yerine düzenli aralıklarla hem dip boyanı yapmalı hem de saç rengini canlandırmak için, dip boyanın bekleme süresine az bir zaman kala, boyayı boy ve uçlara sürmelisin.

Bonus: Bakır saç rengine en çok yakışacak makyaj renkleri için Bakır Saç İçin En Güzel Makyaj Tonları başlığımızı inceleyebilir, böylece saçına en çok yakışacak makyajı öğrenebilirsin.

Kızlar, kahve bakır saç rengi hakkındaki tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478