Kahve Bakır Saç Rengi Hakkında Her Şey

Bakır son yıllarda imajında değişiklik yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden ve yükselen bir trend. Kahve bakır ise bakırın en çok tercih edilen tonlarından çünkü içinde hem kahve hem bakır yansımalar barındırıyor. Sen de eğer bakır rengini denemek istiyorsan ve kahve bakır aklına takılıyorsa doğru yerdesin!

Kahve bakırın, daha çok tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri hemen hemen her cilt rengine uygun olması. Turuncu bakır daha çok açık tenli bayanlar için uygunken kahve bakır biraz daha koyu olduğundan hem açık hem buğday tenli bayanlar tarafından tercih edilebilir. 

Kahve bakır, her ne kadar buğday tenler için de uygun olsa da çok esmerler için bakır saç rengi tavsiye edilmez. Eğer esmer tenli isen ve bakır tonlarını denemek istiyorsan, bakır yerine kızılın tonlarını denemen senin için çok daha uygun olur. 

Saçını Kendin Nasıl Boyarsın?

İstediğin bakır yansımaları olan kahve saç rengini elde etmek için saç rengin açık olmalı. Eğer saçın koyuysa açıcı uygulamasın. Açıcı uygulayacağın zaman önemli olan faktör saçının boyalı mı yoksa doğal mı olduğu. Koyu renk ama doğal olan saçı açmak, koyu renk boyalı saçı açmaya göre daha kolaydır. Açıcı uygularken çok edilmesi gereken kimyasal bir maddedir. Yanlış uygulama yapılması saçta yıpranmaya hatta yanmaya, kopmaya neden olur. O yüzden ilk uygulamada saçın açılması ve boyanması işini kuaföründe yaptırman saçının sağlığı ve istediğin rengi elde etmen için en doğrusudur. Renk oturduktan sonra kendin boyamaya devam edebilirsin.

Kahve Bakır Boya Alternatifleri

Palette Doğal Renkler 7-57 Tarçın Kahve

Satın Almak İçin:  


Palette Deluxe 7-57 Tarçın Kahve

Satın Almak İçin:


Loreal Excellence Intense 5.45 Bakır Kahve

Satın Almak İçin:


Koleston 6/74 Terakotta

Satın Almak İçin:


Palette Deluxe 6-70 Kahve Bakır

Satın Almak İçin:  


Palette Göz Alıcı Renkler 6-70 Çilekli Çikolata

Satın Almak İçin:  


Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Saç bakımında boyalı saçlar için özel üretilmiş, boya koruyucu özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmalısın. Sıcaklığın saçını kurutmaması için, duşta ki suyun ve saçını kuruttuğun havanın olabildiğince soğuk olmasına özen göstermelisin. Durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini ve bakım maskelerini kullanmayı da ihmal etmemelisin. Şunu unutma ki saçına ne kadar düzenli bakım yaparsan yap bakır saç rengi akar ve solar. Sen bakım yaparak saçının daha sağlıklı olmasını ve rengin daha uzun süre parlak kalmasını sağlarsın.

Kızlar, kahve bakır saç rengi tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478