Atkuyruğunun Bambaşka Boyutu: Yarım Atkuyruğu

Bazen yeni gelen yılla, bazen yeni başlayacak okul dönemiyle, bazen de yeni yaşımızla beraber imajımızda değişiklikler isteriz ama değişiklik yapmak için illa çok radikal geçişler yapmak zorunda değilsin. Bazen ufak tefek dokunuşlar da sana bambaşka bir hava verebilir. En çok tercih edilen modellerden atkuyruğu şimdi başka bir forma kavuşuyor. Yarım atkuyrukları seni hem daha genç hem de daha dinamik gösteriyor. 

Yarım atkuyruğu düz ya da dalgalı, esmer ya da sarışın her tür saç tipi ve rengi ile uyumlu olsa da bu model de en güzel sonuç uzun ve dalgalı saçlarda elde ediliyor. Eğer saçların bu model için yeteri kadar uzun değilse çıtçıt kullanabilir ya da kalıcı sonuç için kaynak da yaptırılabilir.

Yarım Atkuyruğu Nasıl Yapılır?

  1. Yarım atkuyruğuna başlamadan önce saçlarını tarayarak hazırla. Eğer maşa yapacaksan saçını ısının vereceği zarardan korumak için ısıya karşı koruyucu ürün kullan.
  2. Saçlarını maşalayacaksan ince maşa ile sık dalgalar değil, kalın maşa ya da düzleştirici ile daha iri ve doğal dalgalar tercih etmelisin.
  3. Saçını isteğine göre ister kaş bitiminden ister kulak diplerinin biraz üstünden itibaren alarak, tepede ya da arkada atkuyruğu yap.

Atkuyruğunu nasıl yapacağın aslında tamamen senin elde etmek istediğin stile bağlı. İstersen atkuyruğu yapmak için ayırdığın saçlarına krepe uygulayabilir, düz ya da dalgalı saçına uygulayabilir, modelini sıkı ya da salaş tutabilirsin.

Fransız örgüsü yapıldıktan sonra, örgülerin gevşetildiği ve yarım atkuyruğu haline getirilerek eşarpla renklendirildiği havalı bir model.

High Ponytail

İri maşa uygulanmış, sağdan soldan saçlar düşürülmüş hacimli bir yarım atkuyruğu. Davetlerde bile abiye bir model olarak kullanarak dikkatleri üstüne çekebilirsin.

Coleta balayage

Sadece uçlara hacim verdiğin düz saçlarınla rahatlıkla elde edebileceğin yarım atkuyruğunu hem arkadaş toplantılarında hem de düğünlerde kullanabilirsin.

Saçının ön tarafına yapacağın iri ve salaş örgülerle atkuyruğunu zenginleştirebilirsin.

CUT✖️COLOR by me Makeup✖️Styling @c_dariano Total Hotness ✖️ @simonevillasboas #hair #haircolorist #haircolor #hairstylist,  #cdariano #CUTCOLOR #Hair #Haircolor #haircolorist #hairstylist #Hotness #MakeupStyling #simonevillasboas #Total

İnce ve sık balıksırtı örgüler ve doğal dalgalar da yarım atkuyruğuna başka bir hava verir.

messy short hairstyles Lazy Hair #longbobhairstyles

Ön tarafın örüldüğü, yan tarafların ise örgüye dahil edildiği sıkı yarım atkuyruğu doğal dalgalarla birleşerek hacimli ve havalı bir stile dönüşmüş.

0 6 0 0 1 2
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478