Kıvırcık Saçta Ombre

Ombre, son yılların en çok tercih edilen saç renklendirme akımı. Dip boyası gerektirmemesi, saça hareket katması, doğal durması ve 6 aya kadar yeni işlem gerektirmemesi gibi sebeplerden oldukça popüler. Üstelik her tip ve boyda saça uygulanabiliyor. Bugün sana kıvırcık saçta ombreden bahsedeceğiz.

Ombre yaptırmak isteyen kıvırcık saçlı kadınların ombrenin onlara uygun olup olmadığına dair endişeleri olabiliyor. Sanki ombrenin geçişleri düz ya da dalgalı saçta kendini daha çok belli ederken, kıvırcık saçta buklelerin arasında kaybolacakmış gibi. Oysa ombre en yoğun kıvırcık saçlarda bile oldukça güzel duruyor üstelik saçta renk geçişleri olacağı için zaten yapısı gereği hareketli olan kıvırcık saçlarına daha da hareket katıyor.

İstediğin her renkte ombre yaptırabilirsin. Sarı ve tonları ise en çok tercih edilen renkler. İstediğin her saç renginin üstüne sarı tonlarında ombre yaptırabilirsin ama özellikle platin ya da ona yakın tonlarda ombre istiyorsan, siyah değil de kumral saçın üstüne yaptırman çok daha doğal ve güzel bir görüntü yakalamanı sağlar.

Siyah saç için en güzel balyaj renklerinden daha önce bahsetmiştik. Aynı şey ombre için de geçerli. Eğer siyah ya da koyu kahve gibi siyaha yakın saçların varsa kahve, mor, kızıl, yeşil, gece mavisi veya gri renkte ombre senin için en güzel alternatiflerdir. Siyah saçının üstüne yaptıracağın gri ombreyle dikkat çekici ve sıra dışı bir görünüm elde edebilirsin. Üstelik gri saçlar son yılların modası.

Kahve tonları da ombrede en çok tercih edilen renklerden çünkü hemen neredeyse her saç rengine uyum sağlayabildiği gibi hem de doğal duruyor. Eğer çok dikkat çekici bir tarz yerine sanki saçında ışıltılar varmış gibi bir doğallık istiyorsan kahverengi ombreyi tercih edebilirsin.

Alışılmışın dışında bir tarz istiyorsan da mavi, yeşil, pembe gibi renklerde ya da rengarenk bir ombre tam sana göre. Eğer bu tarzı tercih edeceksen diğerlerine göre daha çabuk akacağını, solacağını ve daha kısa ömürlü olacağını unutma.

0 0 0 1 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478