Kumral Saç Rengi ve Tonları

Kumral saç renkleri saç sarı kadar canlı olmayan, siyah kadar koyu olmayan ve kızıl kadar iddialı, dönüşü zor olmayan hem doğal hem ışıltılı renklerdir. Üstelik her ten rengine uygun bir tonu mutlaka vardır. Ten rengine, göz rengine ya da kaş rengine göre ister koyu kahveleri ister açık kahveleri ister bakır ya da sarı yansımaları olan kahveleri tercih edebilirsin. Peki sen hangi saç rengini tercih etmelisin?

Koyu Kahve

Koyu kahve, hem siyaha hem de kahveye bakan bir ton. Aslında kahvenin siyaha bakan en koyu tonu. Bu rengi sanki siyah saçında kahve ışıltılar varmış gibi de düşünebilirsin. Biliyorsun ki koyu saçların modası hiç bir dönem geçmiyor üstelik seni hem daha genç gösteriyor hem de daha az makyaj gerektiriyor. O yüzden sen de koyu saça geçiş yapmak istiyor ya da zaten yıllardır siyah saç kullanıyor ve ufak bir değişiklik yapmak istiyorsan bu rengi çok sevebilirsin. Üstelik bu rengi hangi ten rengine sahip olursan ol kullanabilirsin. Kestane, çikolata ve kahve tonları bu gruba dahildir.

Kahve Bakır

Biliyorsun bakır saç rengi son yılların yükselen trendi ve değişiklik yapmak isteyen hanımların ilk tercihlerinden ama turuncu bakır gibi canlı bi bakır tercih ettiğinde hem çok iddialı hem de marjinal bir geçiş yapmış olursun ama eğer kahve bakırı tercih edersen çok büyük bir değişiklik yapmadan saçlarına hoş bir hava katabilirsin. Kahve bakır aslında bakırın en koyu ve kahve saçlarında bakır yansımaların olduğu hali. Üstelik turuncu bakır çok canlı olduğundan daha çok açık ten rengine hitap ederken kahve bakır çok açık bir renk olmadığı için daha koyu tenli olanlara da hitap ediyor. Karamel tonları kahve bakır grubundandır.

Açık Kumral

Açık kumral saç rengi sarıya dönük olan hatta koyu sarı da diyebileceğimiz bir renk. Eğer koyu saç renginden sıkıldın ve daha aydınlık renkleri düşünüyorsan bu renk tam sana göre. Hem daha aydınlık hem daha enerjik hem de tam sarışınlığa geçiş yapmadan sarı saçın sende nasıl duracağını az çok test etmene yardımcı olacak bir saç rengi. Açık kumral daha çok açık ve buğday tenlilere hitap ediyor. Bal köpüğü, kahve köpüğü, fındık kabuğu ve altın parıltılı kahveler açık kumral grubuna dahildir.

Küllü Kumral

Küllü kumral saç kahverengi ve sarı arasında bir yerdedir. Küllü kumral saç renginde tercihine göre sarı ya da gri ışıltılar olur ve hangi ten rengine sahip olursan ol kullanabilirsin çünkü ten rengine göre içindeki sıcaklığı ya da soğukluğu değiştirerek kendine uygun hale getirebilirsin. 

Markaların kumral tonlarını incelemek için Garnier, Koleston, Schwarzkopf, L’Oréal yazılarımızı inceleyebilirsin.

Kızlar, kumral saç rengi tecrübeleriniz için lütfen yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478