Kalın Saç Maşası ile İri Dalgalar

Saç şekillendirme hepimizin hayatının bir parçası bunun için ilk başvurduğumuz şey ise saç maşaları ama hangi maşayı kullanacağımız çok önemli. Saçın ince telli mi kalın telli mi, kısa mı uzun mu, saç kesimin katlı mı düz mü gibi bir sürü faktöre göre değişir.

25mm, 32mm ve 38 mm boyutunda olanlar kalın maşalar grubundandır. Kalın maşalar çok kısa saçlar dışında her saç tipi için uygundur. Özellikle saçlarının çok sönük ve hacimsiz olmasından şikayetçiysen kalın maşalar tam sana göre çünkü çok sık olmayan iri, doğal ve hacimli dalgalar kalın maşaların işidir.

(En iri maşayla yapılan ve dalgaların tarak ya da parmak yardımıyla çok fazla açılmayarak bırakılan iri dalgalı model)

Öncelikle istediğin hacimli bukleleri elde etmek için saçlarının temiz olması gerekir çünkü kir ve yağ saçlarını ağırlaştırır, dalgalarının sönük görünmesine neden olur. Saçlarını ısıl işlemlerin vereceği zarardan korumak için ısıya karşı koruyucu ürünleri kullanmayı ihmal etme. İşleme başlamadan önce spreyi saçının boy ve uçlarına uygula.

Maşa yapmaya başlamadan önce sıcaklık derecesine dikkat etmeyide ihmal etme. Bu tip maşaların sıcaklıklıkları minimum 120 – maximum 210 derece arasında değişir. Eğer minimum sıcaklık işini görüyorsa ısıyı yükseltme, eğer istediğin dalgaları elde edemiyorsan ya da daha kısa sürede işini halletmek istiyorsan sıcaklığı minimum ile maximum arasında tutabilirsin ama maximum sıcaklıktan olabildiğince uzak dur.

Saçlarını maşalarken saçını eşit tutamlara ayırmaya dikkat et. Maşanın boyutu kadar ayırdığın tutamların kalınlığı da oluşacak dalgalarda önemlidir. Her bir tutamı maşaya sar, sarma yönün içe doğru mu dışa doğru mu dalgalar istediğine göre değişir ama genelde saat yönünde sarılır. 20 saniyeden fazla beklemeden saçını serbest bırak. Eğer çok hacim istemiyorsan daha kısa süre tut ya da işlem bittikten sonra dalgalarını aşağıya doğru tarayarak aç.

Şekillendirme işlemi bittikten sonra eğer daha da fazla hacim istersen saçlarına krepe yapabilirsin. Tüm işlemler bittikten sonra fazla sert olmayan bir sprey ile saçlarını sabitlemeyi ihmal etme.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478