Ten Rengine Göre Hangi Saç Rengini Tercih Etmelisin

Ten rengin hem saç renginde hem de yapacağın makyajın tonlarında önemli rol oynar. Teninle uyumlu olmayan bir saç rengi tercih ettiğinde gözü tırmalayacağı gibi, aynı zamanda seni olduğundan daha yaşlı ya da soluk gösterebilir. Ten rengini bilmiyorsan sıcak mı soğuk mu olduğunu tespit etmenin çok kolay bir yolu var; günlük hayatında kullandığın ve sana en çok yakışan takıları düşün eğer gümüş renginde takılar sana daha çok yakışıyorsa ten rengin soğuk, eğer altın renginde takılar sana daha çok yakışıyorsa ten rengin sıcak demektir. Soğuk ton açık ten, sıcak ton ise buğday ve esmer ten demektir. O yüzden bu yazımızda hangi ten rengine hangi saç rengini tercih etmen gerektiğini senin için hazırladık.

Beyaz Ten

Beyaz ten rengine sahip kadınlar aslında saç rengi konusunda en şanslı olanlardır diyebiliriz çünkü beyaz tenli isen hemen hemen istediğin her saç rengini tercih edebilirsin. Sarının her tonunu hatta platini, tarçın bakırı, kahve tonlarını, siyahı, kızılı hatta mavi, pembe gibi renkli saçları bile rahatlıkla kullanabilirsin. Burada unutmaman gereken şey hangi saç rengini kullanırsan kullan mutlaka makyajla tamamlaman gerektiği;  beyaz tenli olduğun için saçlarını hafif de olsa makyajla tamamlamazsan soluk görünürsün.

Buğday Ten

Buğday tenli isen beyaz ten kadar olmasada yine kullanabileceğin renk skalası oldukça geniş. Bu ten rengi ne soğuk ne sıcak iki tarafın ortasında ara bir renk. Kahvenin her tonu, karamel saç rengi, koyu ya da küllü sarılar, siyah ve kızıl tonları buğday ten rengine en çok yakışan renklerin başında gelir. Tarçın bakır ya da platin gibi çok açık saç renklerine gitmemeye özen göstermelisin.

Esmer Ten

Esmer tenin renk skalası beyaz ve buğday tene göre daha dardır ama bu rengin avantajı beyaz tende olduğu gibi saçlarını mutlaka makyajla tamamlaman gerekmez çünkü hem ten rengin koyu olduğu için soluk görünmezsin hem de koyu ten cilt kusurlarını gizler. Esmer tene sahipsen ve kızıl saç rengini kullanmak istiyorsan kızıl kahveyi tercih etmelisin. Bunun yanında kahvenin hemen her tonunu, sarının ise koyu ya da küllü tonlarını tercih edebilirsin. Eğer illa bakır ya da açık sarı tonlarını kullanmak istiyorsan saçını tamamen boyamak yerine ombre ya da balyaj yaptırman sana daha uygun olur.

3 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478