Perde Kahkül

Özellikle kendimizde bir değişiklik istediğimiz zamanlarda, kahkül kestirsem mi kestirmesem mi sorusu aklımızı kurcalar. Eğer sen de bir değişiklik istiyor ya da en azından saçına hareket katmak istiyorsan, senin için güzel bir alternatifle geldik. Modasını hala koruyan perde kahkül modeli.

Perde kesimi, kahkül dediğimizde aklımıza ilk gelen, alın bölgesini tamamen kaplayan ve kaş hizasında biten bir model değil. Kesimine göre yüzün ortasından kaşlara, şakaklara, elmacık kemiklerine hatta kulak hizasına kadar kat kat iner. Katlı bir kesim olduğu için de saçına hareket katarken aynı zamanda yüz hatlarını daha da belirginleştirir. Bununla birlikte sağa ve sola doğru şekillendirerek kullandığın için de yüzünü ikiye böler. Zaten ismini de buradan alır.

Perde Kahkülü Kimler Kestirmeli?

Perde kahkülün avantajı, nasıl bir yüz tipine sahip olursan ol kullanabiliyor olman çünkü bu kesim hem her yüz tipine oturuyor hem de yüzünü daha dengeli gösteriyor. Burada önemli olan kahkülün nerede bitirileceğidir. Eğer saçların uzunsa da kahkülün en kısa katını kaşlarından başlatıp kulak hizasına kadar devam ettirebilir, saçların omuz hizasında ise kahkülünü daha kısa tutarsın.

Perde kahküller düz ve dalgalı saçlara kesilebilir. İstenirse kıvırcık saçta da kullanılabilir ama şekillendirdiğinde düşündüğün gibi bir sonuç elde edemeyebilirsin.

Perde Kahkülü Nasıl Şekillendirirsin?

Perde kahkülünü şekillendirmek hiç de zor değil. Eğer saçların yapısı itibariyle fön çekilmişçesine düzse, kahkülünü şekillendirmek için hiç bir şey yapmana gerek olmayabilir. Sadece elektriklenme varsa bunu önleyecek bir saç şekillendirici sürerek saçlarını açık bırakman yeterlidir ama eğer kahküllerin kendini belli etsin ve daha hareketli dursun istiyorsan, dışa doğru fön çekerek ya da bigudi ile sararak, kahkülünü şekillendirebilirsin. Saçların dalgalı ise kahkülünle beraber saçlarını da düzleştirmeyi tercih edebilirsin ama saçlarını kendi doğalında bırakıp sadece kahkülünü şekillendirmen tercihin olmalı.

2 2 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478