Saçını Kestirmeden Perçem Kullanmanın Yolları

Hepimizin farklılık istediği dönemler mutlaka vardır bunların en başında da perçem kestirmek gelir ama ya pişman olursak ya yakışmazsa ya da sıkılırsak o zaman napacağız? Malum saç uzatmak uzun ve meşakkatli bir süreç. İşte tüm bunlar yüzünden saçını kesmeden nasıl perçem kullanabileceğini senin için hazırladık.

Çıt Çıt Perçem

Saçını kesmek istemiyor ama perçemi denemek istiyorsan çıt çıt perçem kullanabilirsin. İster sentetikten ister gerçek saçtan yapılma çıt çıt alıp istediğin zaman saçına takarak perçem kullanabilirsin böylelikle saçını kestirmemiş olursun. Başka bir avantajı ise çıt çıt kullandıktan sonra eğer yüzüne yakıştırır ve memnun kalırsan aklında soru işareti kalmadan gerçekten perçem kestirebilirsin. Burada dikkat etmen gereken nokta alacağın çıt çıtın doku ve renginin saçınla uyumlu olması aksi taktirde perçemin son derece yapay durur.

Hile ile Perçem

Saçını kesmeden perçem denemek isteyenlere ikinci bir yol ise hile ile perçem görüntüsü oluşturmak. Böylelikle hem saçını kesmekten kurtulursun hem de perçemin yakışıp yakışmadığına karar verirsin. Peki bu görüntüyü nasıl elde edebilirsin?

  • Saçını tepeden çok bol olmayan atkuyruğu yap.
  • At kuyruğunun tam ortasından bir tutamı ayır.
  • Ayırdığın tutamı öne doğru al ve at kuyruğuna yakın bir yerden tel toka ile sabitle.
  • Eğer gerekli ise alnına düşen tutamları düzleştirici ile düzelt.
  • Atkuyruğundan kalan saçları topuz yap.

2 1 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478