Dalgalı Saç Kimlere Yakışır?

Kırık fön ya da su dalgası farketmez, dalgalar saça hacim verir ve kendimizi iyi hissettirir. Eğer bir de düz ve sönük saçlarımız varsa dalgalarla saça hacim vermek bize çok iyi gelir. Biz de dalgalı saç kimlere yakışır, kimler saçına nasıl hacim vermeli senin için inceledik.

Dalgalı saç hangi yüz tipine ve saça sahip olursan ol yakışır. Önemli olan yüz ve vücut tipine göre saçını hacimlendirmen. Saçındaki dalga yoğunluğu ne kadar artarsa hacim de o kadar artar ve saçın ne kadar hacimli olursa başın da o kadar büyük görünür. Bu nokta da vücut ölçülerin çok önemlidir. Minyon bir vücut tipine sahipsen aşırı kabarık saç senin için doğru seçim değildir, onun yerine daha basık dalgalı saçları tercih etmelisin. Eğer çok topluysan hem kısa hem de dalgalı saç yüzünün çok daha yuvarlak, senin ise çok daha toplu görünmene neden olur, o yüzden kısa ve kıvırcık saç yerine, uzun ve kıvırcık ya da dalgalı saçları tercih etmelisin. Eğer saçların kısaysa da dalgaları saçında rahatlıkla kullanabilirsin çünkü dalga her zaman saçına ahenk katar bu da saçlarını çok daha göz alıcı yapar.

Dalgalı saç kullanacaksan unutmamalısın ki bukleler yuvarlak olduğu için, yüz hatlarına da daha yuvarlak bir hava verir. Bu da hem yüzünün hem de senin daha toplu gözükmene neden olabilir. O yüzden eğer yüzün yuvarlak ise yan tarafları arkaya doğru tutturmalısın ki yüzün yukarı doğru daha uzun gözüksün, yanlar daha az hacimli dursun çünkü saçın yanlardan daha fazla hacim aldığında yüzün çok daha yuvarlak gözükür.

Dalgalar renk geçişli saçlarda çok daha güzel gözükür o yüzden eğer saçların zaten dalgalıysa ya da sürekli dalgalı kullanıyorsan, ombre ya da gölge yaptırmayı düşünmelisin. Saçında iki renk tercih etmenin başka bir nedeni de dalgalı saçta dalgalardan dolayı saçın ışığı emmesi ve parlamaması. İki renk tercih ettiğinde ise saçın daha çok parlak ve daha güzel gözükmesi

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478