Siyah Saç Bakımı

Saçlarını siyaha boyatmaya karar verdin ya da zaten siyah saç kullanıyorsan doğru yerdesin. Siyah saçının bakım rutini nasıl olmalı, siyah saç kullanmanın zorlukları neler hepsi burada

Saçını Siyaha Boyamak

Saçını siyaha boyayacaksan alt zemin çokta önemli değildir çünkü saçının zemin rengi ne olursa olsun siyah o rengin üstünü kapatır. Bu yüzden tutması kolay bir renktir ama eğer zemin rengin platin sarı, kırmızı, kızıl gibi çok canlı bir renk ise bir kaç yıkamadan sonra siyah renk akacak ve zemin rengin siyahın altından yansımaya başlayacaktır. Bunu önlemek için boya koruyucu madde kullanabilir, boyalı saçlar için özel şampuanlardan kullanabilir ya da saçını en azından ilk zamanlar sık boyayabilirsin. Böylece siyah saç tazeliğini ve parlaklığını koruyacaktır. Saç rengin oturduğunda ve saç boyaman rutine döndüğünde ise bu kadar sık boyamana gerek kalmaz. 

Siyahın yıpranma payı diğer bütün renklere göre yok denecek kadar azdır. Eğer saçını evde kendin boyuyorsan, yıpranmaması için boyayı önce diplere sürmeli bekleme süresinin bitmesine son 5 dakika kala saçının boy ve uçlarına sürmelisin. Saçının parlaklığını korumak için, boyalı saçlar için olan saçına uygun türde şampuan kullanmalı, saç kremini ihmal etmemeli ve düzenli aralıklarla saçına bitkisel yağlar ile bakım yapmalısın.

Siyah saç en koyu saç rengi olduğu için eğer boyalı saç için uygun ürünler kullanılmaz ve düzenli olarak bakımlı yapılmaz ise saçın mat ve soluk görünecektir ayrıca siyah saç kullanmaya karar verirken siyahın renkler arasında en koyu renk olduğunu ve ileride farklı bir renge geçmeyi düşündüğünde mutlaka açıcı kullanman gerekeceğini ve beyazların varsa siyah saçta çok göze batacağını unutma. 

İpucu: Eğer saçını evde boyayacaksan, boyanın içine biraz zeytinyağı ya da parlatıcı briyantin kattığında saç rengin daha parlak olur.

Siyah saçına nasıl makyaj yapacağını öğrenmek için Siyah Saç Makyajı, markaların siyah tonları için Garnier, Schwarzkopf, Koleston, L’Oréal  ve saç bakımı için Siyah Saç Bakımı başlıklarını inceleyebilirsin.

Kızlar, siz siyah saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478