Şık Topuz Yapımları

Özel günlerde bizler genellikle topuz modellerini tercih ederiz. Özellikle ağır abiye kıyafetimizi en güzel taşıyacak model topuz modelleridir. En şık topuz modellerini nasıl yapacağını senin için hazırladık.

Topuz Modelleri ve Yapımı

Sağdan ve soldan ayırdığın tutamları, kendi etrafında dolayarak burgu haline getirdikten sonra, alttaki saçları da dahil ederek topladıktan sonra atkuyruğunun ucunu yukarı doğru tutturarak topuzunu tamamlayabilir ve en şık kıyafetlerinle bile kullanabileceğin saç modelini elde edebilirsin.

Saçını dörde ayırıp at kuyruğunu yaptıktan sonra önce yukarıdaki ve aşağıdaki yan yana iki atkuyruğunu birbirine sanki düğüm atar gibi dolayıp, oluşan uçları da birbirine dolayarak ve modelini parmaklarınla çekip gevşeterek çok sık bir topuz elde edebilir ve aksesuarla zenginleştirebilirsin.

Saçının ön iki tarafından birer tutam serbest bırak, kalan saçları enseden toplayacakmış gibi başla ama saçının ucunu dışarı çıkarma. Dışarıda kalan saç ucunu lastiğinin etrafına gevşek şekilde sar ve önde bıraktığın saçları topuzunun etrafına sar.

Saçının sağından ve solundan kalın saç parçaları bırakarak, arkada kalan saçları atkuyruğu yap ve üstüne sünger topuzu tak. Atkuyruğunun ucuna doğru lastik tak ve oradak tutatak esnek şekilde sünger topuzunun üstüne yerleştir ve önde bıraktığın saçlarıda geniş şekilde topuzunun etrafına sararak ağır ve şık topuzunu tamamla.

Saçını ikiye ayırdıktan sonra düğüm yapar gibi dola ve uçlarını düğümün etrafına kendi zevkine ve el yordamına göre dola ve gül şeklinde şık topuzunu tamamla.

Büyük sünger topuzu ile yandan  yapacağın topuzunun etrafına bir tutam örgünü sararak çok şık ve zarif bir topuz elde edebilirsin.

Saçını yarım atkuyruğu yaptıktan sonra sağdan ve soldan yapacağın örgülerine serbest kalan saçlarını dahil edip çok şık bir topuz oluşturabilirsin.

Saçının arkadan bir kısmını atkuyruğu yaptıktan sonra atkuyruğunun ucunu saç lastiğinin tepesinden aşağı doğru birkaç kere geçirerek topuzu oluşturduktan sonra en başta bıraktığın saçları burgu haline getirerek topuzunun üstüne yerleştir.

Saçının önce alt kısmını topuz süngeri ile topuz yapıldıktan sonra üst tarafı düzeltip zarif ve gevşek şekilde topuzun etrafına sararak çok şık bir topuz elde edebilirsin.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478