Saç Tebeşiri

Saçımızda, kıyafetlerde olduğu gibi sürekli değişen trendlere ayak uydurmak mümkün değil çünkü özellikle renkte sürekli değişime gitmek saçımızı yıpratır. Özellikle alıştığımız renkler dışında ki gökkuşağı tonlarını hem kullanmak hem taşımak hem de bakmak oldukça zor ama bu değişen trendlere ayak uydurmayacağız anlamına gelmiyor. Saçımızı yıpratmadan saç rengimizde değişim yapmanın yolu geçici saç boyalarından geçiyor. Bunlardan biri olan saç tebeşiri bu başlıkta.

Renk Seçenekleri

New Fashion 24 Colours Temporary Color Dye Hair DIY Nontoxic Hair Color Chalk Pastel

Saç tebeşirinde mordan turuncuya, kırmızıdan yeşile, maviden siyaha istediğin her rengi ve tonlarını bulabilirsin. Nasıl kullanacağınsa tamamen senin tarzına ve keyfine kalmış. İster bütün saçını tek renge boyar ister saçını gökkuşağı gibi rengarenk boyar istersen de doğal saç renginin arasına renkler serpiştirebilirsin. Burada dikkat etmen gereken nokta şu eğer saçın koyu renkse, yine çok koyu renkler tercih etmemelisin. Sarı, mavi ve yeşilin açık tonları gibi daha açık renkler sana daha uygundur. Eğer saçın açık renk ise bütün renkleri tercih edebilirsin ama baskın ve canlı renkleri tercih etmen daha hoş bir görünüm yakalamanı sağlar.

Hangi Saçlara Uygulanabilir?

Summer Special // Blonde / Pastel color highlights by kekeshop Maybe just with the light pink?!

Saç tebeşiri her tip ve renkte saça uygulanabilir ama saçın yapısından kaynaklı açık renk saçlarda daha kolay renk verirken koyu renk saçlarda istediğin rengi yakalamak için daha yoğun uygulaman gerekebilir. Tıpkı krem boyada açık renk saçın üstüne hemen her renk kolayca tutarken, koyu saçlarda bunun o kadar da kolay olmaması, hatta bazen açıcı gerektirmesi gibi.

Nasıl Uygulanır?

Pastel Pink Kendall Style Hair Dye Set of 6 Vivid Pink Hair Dye ROSE PINK Hair Color With Shades of Pink Set of 6 Hair Chalk Color your Hair Barbie Pink in seconds with temporary HairChalk *** To view further for this item, visit the image link.

 • İlk adım saç tebeşiri uygulanacak saçta jöle ya da sprey gibi saç şekillendirici ürünler olmamalı.
 • Saç tebeşiri tutam tutam uygulanır. Uygulanacak tutamın ıslak olması gerekir ama bu saçtan su damlayacak kadar bir ıslaklık değil. Saçın fazla sudan arındırılmış olmalı. Bunu sağlamak için tebeşir uygulanacak kısma su püskürtebilirsin.
 • Boyamaya başlamadan önce saç tebeşirinin elini boyamaması için eldiven kullan ve omuzlarına havlu ser.
 • Tebeşiri suya batırarak ıslat.
 • Tebeşiri boyayacağın tutama yukarı aşağı hareketlerle  istediğin tonu elde edene kadar sür.
 • İstediğin kıvama geldikten sonra hem rengin kıyafetine ve sağa sola bulaşmaması hem de sabitlenmesi için saç kurutma makinesi ile kurut.
 • Saçı kurutmak ve rengi sabitlemek için saç kurutma makinesi yerine düzleştirici veya maşa da tercih edilebilir. Böylece hem renk sabitlenir hem saç kuru hem de şekil vermiş olursun ama hem ıslak hem de geçici boya olan saça ısı veren saç şekillendirici  uygulamak saçı yıpratabilir veya yakabilir. Eğer illa saç şekillendirici kullanacaksan hem dereceyi çok yüksek tutmamalı hem de saçında uzun süre bekletmemelisin.

Satın Almak İçin: 

Saça Zararı Var mı?

Saç tebeşirinin saça belli bir zararı yok ama bu saçımıza her gün uygulayabileceğimiz anlamına gelmiyor çünkü ne kadar geçici ve zararsız da olsa kimyasal bir ürün o yüzden çok sık uygulamamaya ve ıslanmadığı takdirde 3 güne kadar kalıcılığını korusa da 2 günden fazla saçında kalmamasına özen göstermelisin.

Saçtan Nasıl Çıkartırsın?

Saç tebeşirini saçından çıkartmak için şampuanla yıkaman yeterlidir ama yıkarken su şeffaf akana kadar yıkamaya özen göstermelisin.

Kızlar saç tebeşiri ile ilgili deneyimleriniz için lütfen yorumlarda buluşalım.

1 0 0 0 0 1
 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478