Uzun Saçı Kimler Kullanmalı?

Uzun saç bakımı zor, saçı uzatmak ise meşakkatli bir süreçtir. Buna rağmen uzun, bakımlı, ahenkle dans eden saçlar hepimizi cezbeder ve dikkatleri üzerine çeker. Peki uzun saçı herkes kullanabilir mi, her yüz ve vücut tipine yakışır mı? Senin için inceledik.

Aslında kısa saçta yüz tipi önemlidir ama uzun saç söz konusu olduğunda sadece yüz değil vücut tipide önemlidir. Uzun saç her yüz tipine yakışır ama eğer uzun yüz tipine sahipsen ve uzun düz saçlar kullanıyorsan bu yüzünün daha da uzun gözükmesine sebep olur. Bu durumda saçlarına kat vermen, perçemli ya da dalgalı kullanman daha doğru olur.

Uzun saç kullanacaksan boyun ve kilonda önemlidir. Uzun boylu isen uzun saçların boyunu tamamlar ama eğer kısa boylu isen çok uzun saçı tercih etmemelisin çünkü aşırı uzun saç boyu keser ve seni olduğundan daha kısa gösterir, bununla birlikte saçı düz kullanmak seni daha zayıf, dalgalı kullanmak ise daha şişman gösterebilir. Eğer kiloluysan ve uzun saçlıysan, kilon ikinci planda kalır ve daha ince görünürsün ayrıca eğer yüzünde rahatsız olduğun bir nokta varsa, omuzların geniş veya darsa yani kapatmak istediğin, dikkatleri uzaklaştırmak istediğin bir nokta varsa bunun için uzun saçlarını kullanabilirsin.

Saçın kıvırcık veya dalgalı ise hacimli olması ve kısaldıkça kabarması yüzünden saçlarını uzun kullanmanlısın.

Uzun saçın dezavantajı ise saçın uzadıkça düşündüğünün aksine kullanacağın modeller sınırlanır ve saç bakımın zorlaşır.

2 4 0 0 0 1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478