Çılgın Trend: Gökkuşağı Saçlar

Saçında tek renk kullanmaktan sıkılanların ya da değişiklik yapmak isteyenlerin genelde başvurdukları ombre, balyaj gibi saç renklendirme uygulamaları sana göre değil. Sen bütün bunların dışında, pek fazla rastlayamayacağın, farklı ve marjinal bişiler istiyorsan son yılların cesaret isteyen trendi tam sana göre: gökkuşağı saçlar. 

Gökkuşağı Saçlar Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Çok güzel değilmi daha fazlası için ceren demiri takip edin ??

Gökkuşağı saçlar (Rainbow Hair) saçın tutam tutam ayrılarak her bir tutamın farklı ve canlı renge boyandığı saçlardır. Birkaç farklı uygulama şekli vardır. Bunlardan bir tanesi saçın tamamının ince ya da kalın tutamlara ayrılarak her bir tutamın farklı renklere boyanması. Diğeri saçın sadece üst zeminin kahve gibi tek renge boyandığı, alt kısımlarının ise yine tutam tutam ayrılarak rengarenk boyanmasıdır. Bu uygulamada saçını açık bıraktığında tek renk gibi dururken topladığında ya da topuz yaptığında rengarenk saçların ortaya çıkar.

Aslında bu trendi nasıl uygulayacağın tamamen senin yaratıcılığına kalmış. İstersen saçının tamamını 4 parçaya ayırıp her bir parçayı dipten uca doğru değişen renklerde de boyayıp hem saçında daha fazla renk kullanır hem de bambaşka bir hava yaratabilirsin.

Nasıl Şekil Verebilirsin?

This Woman Recreated Van Gogh's 'Starry Night' On Hair And I'm Floored,  #brightUnderlightsHair #Floored #Goghs #hair #night #Recreated #Starry #Van #Woman

Gökkuşağı saçlarda saç zaten yeterince hareketli ve hacimli görünür ama eğer daha da fazlasını istersen saçlarını düz yerine dalgalı kullanabilirsin. Bunun dışında topuz, atkuyruğu, örgü saçına nasıl istersen öyle şekil verebilirsin. Hatta saçın rengarenk olduğu için yapacağın modeller daha da kendini gösterir.

Makyajını Nasıl Yapmalısın?

Merlissa (@xomerlissa)

Gökkuşağı saçlar zaten çok renkli, hareketli ve dikkat çekici olduğu için nasıl makyaj yapacağın çok önemlidir. Bu saçta abartılı ve çok renkli bir makyaj rüküş durur. Eğer gözlerin renkliyse göz makyajını göz renginde yaparak ikinci bir rengin daha ortaya çıkmasını engelleyebilirsin. Eğer gözlerin renkli değilse de abartısız, belki de saçında ki tonlardan birini seçerek göz makyajında kullanabilirsin. Allık ve rujunu ise aynı ya da yakın tonlarda seçersen saçlarına yakışacak bir makyaj yakalayabilirsin.

Saç Bakımın Nasıl Olmalı?

Gökkuşağı saçlarda, boyalı saçlar için olan bakım rutinlerini takip etmelisin. Boyalı saçlar için olan renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi tercih etmelisin. Duş alırken olabildiğince soğuk en azından ılık suyla saçlarını yıkamalısın. Kuruturken ise olabildiğince soğuk havayla kurutmalı, sıcak havayla kurutacaksan da fön makinesini saçına çok yakın tutmamalısın. Duştan sonra durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini tercih etmeli, saç bakım maskesini de haftada bir ya da iki kez uygulayarak saçına ihtiyacı olan nemi kazandırıp, saç bakım rutinini tamamlamalısın. Şunu unutma ki saçına ne kadar bakım yaparsan yap, ne kadar doğru ürünler kullanırsan kullan bu kadar çok ve canlı rengin olduğu saçta akma olmasına ve saçın matlaşmasına engel olamazsın. Havlularının rengarenk olmasına da kendini hazırlamalısın.

Kızlar, gökkuşağı saçlar ile ilgili tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478