Düz Kesim

Düz kesim(küt kesim) saçın uçlarının tek bir çizgi oluşturacak şekilde dümdüz olduğu yani saçın tek kat olduğu kesimdir. Bu modelde ön planda olan saç uçlarıdır ve son derece fresh bir görüntü yakalamanı sağlar. O yüzden saç uçlarında kırık olmaması ve saçlarının sağlıklı olması çok önemlidir. Kırık saç uçları istediğin havayı yakalayamamana ve kesiminin kötü görünmesine neden olur.

Hangi Saç Tipine Uygundur?

: #BeautyBlog #MakeupOfTheDay #MakeupByMe #MakeupLife #MakeupTutorial #InstaMakeup #MakeupLover #Cosmetics #BeautyBasics #MakeupJunkie #InstaBeauty #ILoveMakeup #WakeUpAndMakeup #MakeupGuru #BeautyProducts

Düz kesim, düz saç tipine uygundur. Çok istenirse hafif dalgalı saçta da kullanılabilir ama tavsiye edilen dalgalı saçların bob tarzı daha katlı kesimler kullanmasıdır. Kıvırcık saç ise düz kesim için uygun değildir çünkü saçın bütün uçları aynı hizada olduğu zaman, üst tarafın daha sakin uçların ise üst üste binerek iyice kabardığı piramit gibi bir görüntü oluşur.

Düz kesim her ne kadar her boy saça uygulanabilirse de en güzel görüntüyü orta boy saçta yakalar. Kısa ve uzun saçlarda daha katlı kesimleri kullanman tavsiye edilir.

Düz Kesim Modelleri

Düz kesim en net açık saçta dursada, saçına düz kesim yaptırdığında illa açık bırakmak zorunda değilsin. Bu kesim açık saçta olduğu kadar atkuyruğunda, yarım atkuyruğunda ya da farklı modellerde de son derece güzel durur.

Orta boyda düz kesim saç, ensede atkuyruğu yapılmış ve güzel bir aksesuarla zenginleştirilmiş.

Bu da biraz daha uzun düz kesim saç, yine ensede toplanmış, arkası hafif bombeli şekilde atkuyruğu yapılmış.

Koyu renk, hafif ışıltıları olan, düz kesim saç yarım toplanmış ve güzel bir aksesuarla havası değişmiş saç.

Kızlar, düz kesim saç tecrübeleriniz için yorumlarda buluşalım.

4 4 2 0 1 3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478