Atkuyruğunun Yükselen Trendi: Örgülü Atkuyruğu

Hemen hemen hepimiz tarafından tercih edilen, hem spor hem abiye forma sokulabilen atkuyrukları da artık bilindik modellerinden çıkıp daha şık ve cool hale gelmeye başladı. Bunun en güzel örneği de örgü detaylı atkuyruğu. Bu model klasik atkuyruğuna göre seni çok daha modern ve genç gösteriyor. Sen de özel bir günde saçını nasıl yaptıracağına karar veremediysen, bu örgülü atkuyruklarından birini tercih edebilirsin.

Örgülü Atkuyruğu Nasıl Yapılır?

Örgülü atkuyruğunu yapmak için bir kaç metot var çünkü bu modeli nasıl yapacağın senin nasıl bir formda kullanmak istediğine bağlı. Atkuyruğun tepeden mi enseden mi, örgün fransız mı kılçık mı, modelin abiye mi spor mu gibi olacağına göre değişir. Bir kaç farklı örgülü atkuyruğu modelini ve nasıl yapacağını senin için inceledik.

 1. Yapımı son derece kolay bu atkuyruğu için sağdan ve soldan örgünün hangi kalınlıkta olmasını istiyorsan o kalınlıkta tutamlar bırak.
 2. Geri kalan saçı ensede çok sıkı olmayan bir atkuyruğu yap.
 3. İstersen yüzüne birkaç tutam saç düşürdükten sonra geri kalan saçları ör ve ucuna lastik toka tak.
 4. Örgülerini istersen o şekilde kullanabilirsin, istersen biraz gevşeterek örgünü daha iri ve salaş bir hale getirebilirsin.
 5. Sonra örgülerini atkuyruğunun etrafına sararak ucunu sakla, böylece atkuyruğunda kullandığın lastiğinide saklamış ve daha güzel bir görüntü elde etmiş olursun.

 1. Bu model zor gibi görünse de balıksırtı örgü yapabiliyorsan yapımı hiç de zor değil.
 2. Bu modelde örgünün nasıl ilerleyeceği tamamen sana kalmış ister ön taraftan başlayarak bir “S” harfi gibi ilerle, ister sen ön taraftan diğer tarafa doğru tek sıra bir örgü ile ilerle.
 3. Örgünü tamamladığında saçlarını enseden atkuyruğu yap.

 1. Bu hacimli ve havalı atkuyruğu için saçlarına önce ısı koruyucu ürün uygula sonra da iri maşayla saçında iri ve hacimli dalgalar oluştur.
 2. Ön taraftan bir tutam saçını ayır ve ucuna kadar ör.
 3. Örgünü çekerek hem daha gevşek hem de daha hacimli hale getir.
 4. Sonra örgünün ucunu dahil ederek ister yandan ister arkadan saçını atkuyruğu yap ve ince bir tutamı atkuyruğunun etrafına sararak saç lastiğini sakla.
1 0 0 0 0 0
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478