Kaynak Nedir ve Keratin Kaynak Nasıl Uygulanır?

Kaynak Nedir?

Saçların çok zor uzuyor ve sen bu durumdan sıkıldın, saçlarının uzamasını beklemek istemiyorsun ya da sağlık sorunlarından dolayı saçların neredeyse uzamıyor ya da uzuyor ama seyrek. İşte tüm bu durumların çözümü kaynak olabilir.

Kaynak kendi saç tutamlarına yine gerçek saç tutamlarının eklenmesi ve bu sayede saçın uzatılması ve yoğunlaştırılması tekniğidir. Kaynak tutamlarını kendi saç renginde tercih edebileceğin gibi farklı renklerde de tercih edilip saçına gölge, röfle, balyaj yapılabilir.

Keratin Nedir?

Keratin dediğimiz insanın kendi bünyesinde de bulunan protein ve aminoasitten oluşan bir maddedir. Bu yüzden saça zararı yoktur. Hatta günümüzde kullanılan bir çok saç bakımı, cilt bakımı gibi kozmetik ürünlerinde de keratin bulunur. Keratinin tercih edilmesindeki en önemli özelliklerinden biri de sıcağa karşı dayanıklı olmasıdır çünkü bu sayede kolaylıkla fön çekilebilir ve şekillendirilebilir, erime veya yapışma yapmaz.

Keratin Kaynak Nedir?

Keratin kaynak çok ince telli saçlarda bile rahatlıkla uygulanabilen ve en çok tercih edilen saç uzatma ve yoğunlaştırma tekniğidir.

Keratin Kaynak Nasıl Uygulanır?

Keratin kaynak uygulamasından önce saça eklenecek olan keratinli uca sahip tutamlar düz ya da silindir formda hazırlanır. Bu hazırlanan tutamlar, ilave edilecek tutamların diplerine, keratin kaynak makinesi ile eritilerek, parmak ucu yardımıyla eklenir. Böylece kendi saç tutamın ile eklenen keratin saç tutamı birbirine kaynamış olur ve sanki tek bir tutammış gibi görünür. Bu tutamların ağırlığı ve yoğunluğu senin saçının durumuna göre değişir. Saça eklenecek tutamların adeti 50 ila 350 arasında değişirken, tutamların ağırlığı da 30 ila 200 gr arasında değişir. Uygulama süresi de yine bu faktörlere bağlı olarak 1 saat ila 4 saat arasında değişir.

Keratin Kaynağın Ömrü Ne Kadardır?

Keratin kaynak işlemi yapıldıktan sonra kullanım süresi yapılan işlemin profesyonelliğine, kaynağın düzgün kullanılmasına ve saçın uzama hızına göre 3 ila 8 aydır.

Keratin Kaynak Uygulanmış Saç Dışarıdan Fark Edilir mi?

Keratin kaynak tutamları ile kendi saçının birleşme noktaları çok incedir. Bu yüzden saçına eklenecek tutamlar saçınla aynı renk ve yapıda tercih edildiğinde, saça dağılımı orantılı yapıldığında ve teknik kurallar doğru uygulandığında saçında kaynak olduğu belli olmaz.

Kaynaktan Sonra Saçlarımı Nasıl Kullanmalıyım?

Keratin kaynağın öncesi gibi her türlü röfle, balyaj, ombre gibi renklendirme uygulamalarını ve fön, maşa ile her türlü şekillendirme işlemini rahatlıkla yaptırabilir ve duş alabilirsin. Dikkat etmen gereken şey saçını fırçalamak için keratin fırçası kullanmak ve dipten uca fırçalamak.

Keratin Kaynak Saçtan Nasıl Sökülür, Sökülmenin Zararı Var mıdır?

Kaynak saçların profesyonel biri tarafından keratin sökücü sıvı ile doğru şekilde söküldüğünde saça hiçbir zararı yoktur. Keratin kaynakları kesmek, fön makinesi veya düzleştirici gibi ısıtıcılar tutarak ya da farklı kimyasallar ile sökmeyi denemek hem yanlış hem de saça zararlıdır.

Kızlar, kaynak tecrübeleriniz için lütfen yorumlarda buluşalım.

0 0 0 1 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478