Keratin Kaynak ve Silikon Kaynak Arasındaki Fark Nedir?

Kaynak saçımızın yavaş uzadığı, uzamasını beklemek istemediğimiz ya da sağlıksal sorunlar sebebiyle saçımızda problem yaşadığımız durumlarda başvurduğumuz yöntemdir. Kaynakta gerçek saçtan yapılmış tutamlar, kendi tutamlarımızla mühürlenerek bir bütün hale getirilir böylece saçımız hem uzar hem de gürleşir.

Mikro keratin en çok tercih edilen ve profesyonellerce de en çok uygulanan kaynak çeşididir. Kaynağın ne olduğu ve mikro keratinin nasıl uygulandığını detaylı olarak anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bir diğer kaynak çeşidi de silikon kaynaktır. Silikon kaynağın tipi ve uygulaması mikro kaynaktan daha farklıdır. Bildiğimiz silikon tabancasıyla saça ilave edilir. Silikon kaynakta ki silikon bildiğimiz yapı malzemesi olandır. Dolayısıyla keratinin tersine içinde kimyasal maddeler bulundurur ve saça zarar verme ihtimali ortaya çıkar. Keratin kaynakta saçını istediğin gibi fön ya da maşa ile şekillendirebilirken silikon sıcaktan eriyeceğinden bu mümkün olmaz. Fön, düzleştirici, maşa, sıcak suyla duş, güneşlenme gibi durumlarda silikon sıcaktan etkilenir, erir ve diğer saçlara yapışır.

Silikon kaynakta keratin kaynakta olduğu gibi tutamlar önceden hazırlanmaz, işlem sırasında alınarak saça yerleştirilir bu da saçta eşit dağılım olmamasına neden olabilir.

Silikon kaynağın sökülme işlemi de farklıdır. Silikonun saçtan sökülmesi için tiner gibi kimyasal maddeler kullanılır. Bu da saçta kopma hatta yanmaya neden olabilir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478