Saç Tüyü

Saç tüyü, her tarza hitap etse de özellikle bohem detaylardan hoşlananlara daha cazip gelecek bir aksesuar. Her saça uygun renk ve modeli olan saç tüyüyle tarzını zenginleştirebilirsin. Saç tüyünün renklerini, modellerini, kullanılışını, saçına göre nasıl tercih yapman gerektiğini birlikte inceleyelim.

Saç Tüyü Modelleri

Saç tüyü renk renk, çeşit çeşit olsa da aslında temelde iki modeli var. İlki saç tutamlarından daha kalın olmayan modeli. Bu tarz saç tüyünü açık saçta, örgüde, topuzda kısacası saçına ne şekil verirsen ver ister modeline dahil ederek ister dışında bırakarak rahatlıkla kullanabilirsin.

İkincisi gerçek anlamda kuş tüyü şeklinde olanı. Bu tarz diğerine göre daha iri ve dikkat çekici. Tavsiyemiz eğer saçını açık bırakacaksan ya da en azından yarım toplayacaksan bu modeli tercih etmen çünkü bu tarzı örgüne ya da topuzuna dahil edemezsin ancak saçına istediğin şekli verip ve saç tüyünü serbest bırakabilirsin.

Satın Almak İçin:

Renkleri

Saç tüyünde istediğin her rengi bulabilirsin. İster saç renginle aynı tonlarda olanını tercih edip her zaman onu kullanabilir, ister kıyafetine göre rengini değiştirebilirsin. Saç tüyünün rengini kıyafetinle uyumlu, saç renginle kontrast ya da rengarenk tercih edersen daha dikkat çekici bir stil elde edersin.

Nasıl Takarsın?

Saç tüyü, toka gibi saça kolayca tutturulan bir aksesuar değil o yüzden en sağlıklı kullanım şekli kuaföründe yaptırman. Kuaförün saç tüyünü saçına nasıl yerleştirdiğini izlemek için buraya tıklayarak UzmanTv’den öğrenebilirsin.

Eğer illa kendin takmak ve kullanmak istiyorsan en basit teknikle sanki kaynak gibi saç tüyünü ve yerleştireceğin saç tutamını küçük bir halkanın içine yerleştirip, pens ile halkayı sıkıştırıp sabitleyebilirsin. Evde kendi kendine en rahat nasıl takılabileceğini öğrenmek için Şebnem Kayaol’un videosunu izleyebilirsin.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478