Sarı Saçı Deneyecekler Buraya

Sarı 90’lı yıllarda da günümüzde de hanımlar tarafından en çok tercih edilen saç renklerinden. Sürekli dip boyası gerektirmesi ve bakımı zor olmasına rağmen modası asla geçmiyor. Eğer sen de sarı saç kullanmayı düşünüyorsan doğru yerdesin. Bakalım sarı saç en çok kimlere yakışıyor?

Sarı saçın en güzel duracağı ten açık tendir, buğday tenliler de sarı saçı rahatlıkla kullanabilir ama burada önemli olan sarının doğru tonunu bulmaktır. Peki kendine uygun sarı tonuna karar vereceksin? Eğer beyaz tenli isen, saçında istediğin yoğunlukta sarı kullanabilirsin fakat eğer esmer tenli isen bu böyle değildir. Esmer tende saçını komple sarı boyatmaktansa boy ve uçlara renk attırman yani ombre yaptırman çok daha doğru bir seçim olur.

İşin özü tenin ne kadar koyu ise sarının yoğunluğu o kadar az, tenin ne kadar açık ise de sarının yoğunluğu o kadar fazla olmalıdır.

Sarı saçı kimlerin tercih etmemesi gerektiğine gelirsek de esmer ve soluk ten sarı saç için, en azından platin için uygun değildir, doğal olmayan bir görüntü oluşturur.

Kızlar, sarı saç deneyimleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478