Sarı Saçı Deneyecekler Buraya

Sarı saç, 90’lı yıllarda da günümüzde de kadınlar tarafından en çok tercih edilen stillerden. Sürekli dip boyası gerektirmesi ve bakımı zor olmasına rağmen modası asla geçmiyor. Eğer sen de sarı saç kullanmayı düşünüyorsan doğru yerdesin. Bakalım sarı saç en çok kimlere yakışıyor ve hangi aşamalardan geçiliyor.

Sarı saçın en güzel duracağı ten açık tendir. Buğday tenliler de sarı saçı rahatlıkla taşıyabilir ama burada önemli olan sarının doğru tonunu bulmaktır. Peki sarının kendine uygun tonuna nasıl karar vereceksin? Eğer beyaz tenli isen, saçında istediğin yoğunlukta sarı kullanabilirsin fakat eğer esmer tenli isen bu böyle değildir. Esmer tende saçını tek renk sarı boyatmaktansa, boy ve uçlara renk attırman yani ombre yaptırman ya da ışıltı attırman çok daha doğru bir seçim olur.

İşin özü tenin ne kadar koyu ise sarının yoğunluğu o kadar az ve rengi o kadar koyu, tenin ne kadar açık ise de sarının yoğunluğu o kadar fazla olmalıdır.

Sarı saçı kimlerin tercih etmemesi gerektiğine gelirsek de esmer ya da soluk tenli isen sarı saç tercih etmemelisin. Esmer tende rüküş bir görüntü oluşturacağı ve doğal durmayacağı gibi, soluk tende ise daha soluk görünmeye sebep olur.

Kahverengi çimlerin Yanında Duran Kadın

Sana yakışacak sarı tonuna karar verdikten sonra boyama işlemi için, saçının rengi ve boya olup olmadığı çok önemlidir. Doğal saçta, renk ne kadar koyu olursa olsun sarıya geçmek biraz daha kolayken, saçın hem siyah gibi koyu ya da kızıl gibi akması ve kapatılması zor bir renk hem de boyaysa işlem biraz daha zorlaşır. Bu durumda önce rengin olabildiğince akıtılması sonra açıcı uygulanarak saçın boyaya hazırlanması gerekir. Açıcı kimyasal olduğu için saçta biraz fazla bekletilmesi bile saçın yanmasına neden olabilir o yüzden profesyonelce yapılmalıdır.

bakmak, cazibe, çekicilik içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Bu aşamalar saçını dipten uca aynı ton sarı yapacaklar için geçerli. Eğer ombre, balyaj ya da ışıltı işlemlerinden birini yaptırmak istiyorsan, saçın doğalsa sadece renk atılacak kısımlara hafif açıcı uygulanarak boya işlemi yapılabilir. Eğer saçın boyaysa ve ombreye uygun değilse önce uygun zemin rengine boyanır sonra ombre yapılır.

Seçici Odaklı Fotoğrafçılık üzerine Beyaz Omuz üstü Kırpma üstü Kadın

Saçını tamamen boyatmak yerine ombre gibi saç renklendirme yaptırırsan rahatlıkla 6 aya kadar hatta daha uzun süre bile kullanabilirsin ama eğer dipten uca tek renk sarı yaptıysan ve dip rengin, saç rengine yakın değilse dip boyanı ihmal etmemeli ve sık aralıklarla yaptırmalısın çünkü sarı dipten çıkan hem siyah saç rüküş bir görüntü oluşturur ve hem de dikkat çeker.

Burun Piercing Giyen Kadın Gülümsüyor

İstediğin rengi sağlıklı biçimde elde ettikten sonra dikkat etmen gereken başka bir nokta ise saç bakımın. Sarı Saç Bakımı başlığında sarışınların nasıl bakım yapması gerektiğinden bahsetmiştik. Özetle özellikle saçına açıcı uygulandıysa, yıpranma payını ortadan kaldırmak için ve saçının parlaması için saç tipine uygun şampuan-saç kremi kullanmalı, sarı saçlara özel bakım ürünlerini tercih etmeli ve bitkisel yağlarla bakımını desteklemelisin.

Bonus: Açıcı, dip boyası ve saç bakımı aşamaları gözünü korkutmasın. Zor ve uzun bir süreç gibi gelse de istediğin rengi yakaladıktan ve rutinini oluşturduktan sonra güneş gibi ışıl ışıl saçlara sahip olacaksın.

Kızlar, sarı saç deneyimleriniz için yorumlarda buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478