Sarı Saç Bakımı

Saçlarını sarıya boyatmaya karar verdin ya da hali hazırda zaten sarı saç kullanıyorsun ama saçların istediğin parlaklıkta ve yumuşaklıkta değil. Üstelik bir de koyu renkten açıcı yardımıyla sarıya geçtiğin için saçında yıpranmalarda var ya da saçların mat. Tüm bunları çözebilmen ve güneş gibi ışıl ışıl sarı saçlara kavuşman için sarı saç bakımıyla seninleyiz.

Sağlıklı saçlar için saç bakımının ilk adımı, saç tipine uygun şampuan-saç kremi kullanmaktır. Senin için doğru şampuan renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan, içinde renk pigmentleri olan ve besleyici özler barındıranlardır. Mor şampuan gibi sarı saça özel üretilen ürünleri de tercih edebilirsin. Duş sonrası ise durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisin çünkü bu ürünleri saçından arındırmaya gerek olmadığı için bir dahaki yıkamaya kadar saçında durmaya ve beslemeye devam eder. Bakım rutinini tamamlamak için haftada bir ya da iki defa saç maskesi de uygulayarak saçının nem ihtiyacını karşılamalısın.

Her saç renk ve tipi için dikkat edilmesi gereken şey saçın sıcak suyla değil ılık hatta soğuğa yakın suyla yıkamak ve kuruturken yine sıcak değil ılık havayla kurutmak, kurutma makinesini  de saçına çok yakın tutmamaktır. Sıcak su da, sıcak hava da zamanla saçının matlaşmasına ve kurumasına neden olur.  Saçını yıpratmamak için fön, maşa ya da düzleştirici gibi ısıl işlemlerden de olabildiğince uzak durmalısın. Yapacağın zaman ise işlem öncesi saçına mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmalısın.

baş, dikey atış, dudaklar içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Saç bakımın için evde olan ya da aktardan alabileceğin bitkisel yağları da tercih edebilirsin. Mesela zeytinyağı, hindistan cevizi yağı badem yağı ya da argan yağı saç bakımı yapmak için en çok tercih edilen bitkisel yağlardır. Bunlardan birini seçebilir ya da birden fazla bitkisel yağdan oluşan karışımları kullanabilirsin.

Kızlar, sarı saç bakım tecrübeleriniz için yorumlar buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478