Sarı Saç Bakımı

Saçlarını sarıya boyatmaya karar verdin, ombre yaptırdın ya da hali hazırda zaten sarı saç kullanıyorsun ama saçların istediğin parlaklıkta ve yumuşaklıkta değil. Üstelik bir de koyu renklerden açıcı yardımıyla sarıya döndüysen saçında mutlaka yıpranma olacaktır zaten saçına herhangi bir kimyasal işlem uygulanmamış olsa bile sarı saç her zaman özenli bir bakım gerektirir. 

Saçlarını sarıya boyattıktan sonra öncelikle saç tipine uygun tuzsuz, boyalı saçlar için renk koruyucu ve canlandırıcı özelliği olan şampuan ve saç kremi kullanmalısın ayrıca sarı saçlara özel olan ürünleri de tercih edebilirsin. Duştan çıktıktan sonra mutlaka durulama gerektirmeyen saç bakım ürünlerini kullanmalısın çünkü sarıya geçtikten sonra saçların hassaslaşır ve bakım yapmazsan hem taraması zor olur, hem de tararken saçında kopmalar olur. Haftada bir ya da iki defa saç maskesi de uygularsan saç bakımını tamamlamış olursun. 

Hepimizin rahatlıkla ulaşabileceği zeytinyağı da saçına bakım yapmak için oldukça idealdir. Zeytinyağını istersen tek, istersen başka yağlarla  karıştırarak saçına sür, 1 saat kadar bekle, sonra saçlarını yıka. Bu bakımı haftada 2 kez yapabilirsin. Unutmaman gereken saçın hangi renk olursa olsun ılık suyla saçını yıkamaya ve olabildiğince soğuk havayla saçını kurutmaya özen göstermen çünkü sıcak saçı kurutur.

Sarı saçlarına en çok yakışacak makyaj için Sarı Saç İçin Makyajı, sarı saça en sağlıklı geçiş için Sarı Saça Geçiş, sarışın olmanın avantajları için Neden Sarışın Olmalısın, giyiminde tercih etmen gereken renkler için Sarışınlar Giyimde Hangi Renkleri Tercih Etmeli, markaların sarı tonları için Garnier, L’Oréal, Koleston ve Schwarzkopf başlıklarını inceleyebilirsin.

Kızlar, sarı saç bakım tecrübeleriniz için yorumlar buluşalım.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478