İnce Maşa İle Kıvırcık Saçlar Elde Et

Saç maşası düz saçlıların saç şekillendirmede favorisidir. Düz saçlarına biraz olsun hacim vermek ve hareket katmak için sık sık maşaya başvururlar. Peki saçların sanki düz değil de kıvırcıkmış gibi bir hava yaratmak istiyorsan ne yapmalısın? Tabii ki ince maşalara başvurmalısın. İnce maşa boyutlarını ve kullanımı senin için inceledik.

9mm, 13mm ve 22mm boyutundaki maşalar ince maşa kategorisindedir. Hangi boyutu kullanacağın ise elde etmek istediğin dalganın boyutuna göre değişir. Bu maşalar doğal dalgalardan ziyade daha sık ve ince dalgalar için ve  kıvırcık ya da bonus diye tabir ettiğimiz tarzı elde etmek için tercih edilir. Kalın maşalar kadar saçlarına hacim vermez.

Ne kadar ince maşa tercih edersen saçlarını bonus modeline o kadar yaklaştırırsın. Yukarıdaki gibi bir tarz elde etmek için öncelikle saçlarının temiz olmasına dikkat et. Yağ ve kir saçı ağırlaştırır ve aşağı çeker. Saçlarına mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünler uygula. İnce ve eşit tutamlara ayırmaya özen göster eğer tutamların ince  ya da eşit olmazsa istediğin görüntüyü elde edemezsin. Her bir tutamı dipten itibaren dışa doğru sar, en fazla 20 saniye bekle ve serbest bırak. İşlem bittikten sonra saçlarını yumuşak bir spreyle sabitlemeyi unutma.

Eğer yukarıda ki gibi daha doğal ve yoğun olmayan bir görüntü elde etmek istiyorsan en ince maşayı tercih etmemelisin, maşayı saçına uygularken dipten başlamamalı boy ve uçlarına uygulamalısın ve maşayı saçında daha az bekletmelisin.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478